Městský úřad Třeboň, Odbor obecní živnostenský úřad (dále jen „kontrolní orgán“) provedl v rámci své působnosti a dle plánu kontrolní činnosti v průběhu roku 2024 celkem 56 kontrol dle zákona
č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů. Živnostenské kontroly byly převážně zaměřeny na plnění povinností stanovených zákonem č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujících se na živnostenské podnikání, zejména zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
Z celkového počtu kontrol provedl kontrolní orgán 36 kontrol fyzických osob a 20 kontrol právnických osob.
Nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem ve 20 případech) bylo porušení ustanovení § 17 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit předem živnostenskému úřadu, to neplatí pro automaty
a mobilní provozovny.
Druhým nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 7 případech) bylo porušení ustanovení § 31 odst. 16 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen nejpozději ke dni ukončení činnosti v provozovně oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze vypořádat jeho případné závazky.
Nejzávažnějším zaznamenaným pochybením bylo porušení ustanovení § 31 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen prokázat kontrolnímu orgánu na jeho žádost a v jím stanovené lhůtě způsob nabytí prodávaného zboží nebo materiálu používaného k poskytování služeb.
Městský úřad Třeboň, Odbor obecní živnostenský úřad (dále jen „kontrolní orgán“) provedl v rámci své působnosti a dle plánu kontrolní činnosti v průběhu roku 2023 celkem 90 kontrol dle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů. Živnostenské kontroly byly převážně zaměřeny na plnění povinností stanovených zákonem č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujících se na živnostenské podnikání, zejména zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
Z celkového počtu kontrol provedl kontrolní orgán 81 kontrol fyzických osob a 9 kontrol právnických osob.
Nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 11 případech) bylo porušení ustanovení § 17 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit předem živnostenskému úřadu, to neplatí pro automaty a mobilní provozovny.
Druhým nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 5 případech) bylo porušení § 31 odst. 16 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen nejpozději ke dni ukončení činnosti v provozovně oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze vypořádat jeho případné závazky.
Městský úřad Třeboň, Odbor obecní živnostenský úřad (dále jen „kontrolní orgán“) provedl v rámci své působnosti a dle plánu kontrolní činnosti v průběhu roku 2022 celkem 77 kontrol dle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů. Živnostenské kontroly byly převážně zaměřeny na plnění povinností stanovených zákonem č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujících se na živnostenské podnikání, zejména zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
Z celkového počtu kontrol provedl kontrolní orgán 65 kontrol fyzických osob a 12 kontrol právnických osob.
Nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 7 případech) bylo porušení ustanovení § 17 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit předem živnostenskému úřadu, to neplatí pro automaty a mobilní provozovny.
Dalším pochybením zjištěným v průběhu kontrol bylo porušení ustanovení § 31 odst. 16 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen nejpozději ke dni ukončení činnosti v provozovně oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze vypořádat jeho případné závazky.
Městský úřad Třeboň, Odbor obecní živnostenský úřad (dále jen „kontrolní orgán“) provedl v rámci své působnosti a dle plánu kontrolní činnosti v průběhu roku 2021 celkem 56 kontrol dle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů. Živnostenské kontroly byly převážně zaměřeny na plnění povinností stanovených zákonem č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujících se na živnostenské podnikání, zejména zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
Z celkového počtu kontrol provedl kontrolní orgán 46 kontrol fyzických osob a 10 kontrol právnických osob.
Nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem ve 4 případech) bylo porušení ustanovení § 17 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit předem živnostenskému úřadu, to neplatí pro automaty a mobilní provozovny.
Dalším pochybením zjištěným v průběhu kontrol bylo například porušení ustanovení § 17 odst. 7 živnostenského zákona, tj. provozovna musí být trvale a zvenčí viditelně označena obchodní firmou nebo názvem nebo jménem a příjmením podnikatele a jeho identifikačním číslem osoby.
Nejzávažnějším pochybením, které kontrolní orgán odhalil v průběhu svých kontrol, bylo provozování činnosti, která je předmětem živnosti vázané, aniž by právnická osoba měla příslušné živnostenské oprávnění.
Městský úřad Třeboň, Odbor obecní živnostenský úřad (dále jen „kontrolní orgán“) provedl v rámci své působnosti a dle plánu kontrolní činnosti v průběhu roku 2020 celkem 51 kontrol dle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů. Živnostenské kontroly byly převážně zaměřeny na plnění povinností stanovených zákonem č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujících se na živnostenské podnikání, zejména zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
Z celkového počtu kontrol provedl kontrolní orgán 40 kontrol fyzických osob, 5 kontrol právnických osob a 6 kontrol zahraničních fyzických osob.
Nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 8 případech) bylo porušení ustanovení § 17 odst. 3 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen zahájení a ukončení provozování živnosti v provozovně oznámit předem živnostenskému úřadu, to neplatí pro automaty a mobilní provozovny.
Druhým nejčastějším pochybením zjištěným v průběhu kontrol (celkem v 5 případech) bylo porušení
§ 31 odst. 16 živnostenského zákona, tj. podnikatel je povinen nejpozději ke dni ukončení činnosti v provozovně oznámit živnostenskému úřadu, na jaké adrese lze vypořádat jeho případné závazky.
Důležité novinky z radnice
Rada města Třeboně schválila využití Aktivity Parku pro dvě akce, které se uskuteční 31. května. Prvním z žadatelů je spolek Iniciativa Pivoňka, který žádá o prostory Aktivity Parku pro konání akce Český Pohár - Závody na Freestyle koloběžkách.Rada města Třeboně schválila pronájem parku na dobu od 8.00 do 16.00 za 5 tis. Kč. Spolek Iniciativa Pivoňka je pořadatelem akce ve spolupráci se společností Scootering s.r.o. Závody na Freestyle koloběžkách jsou určeny pro širokou veřejnost. Kategorie budou v profi třídě i úrovni amatérů, a to pro věkovou skupinu 9 až 18 let. Předpokládaný počet účastníků je odhadován mezi 80 až 100 osobami. K akci bude doprovodný program zaměřený pro rodiny s dětmi.
Druhým žadatelem jsou Slatinné lázně Třeboň, které žádají o prostory Aktivity Parku za účelem upořádání akce Buday Team - exhibice "It´s time to skate". Jedná se o jedinečnou show v podání českých skate and scoot mistrů. Exhibice se bude konat v době od 16.30 do 18.00. Akce bude součástí celodenního programu Slatinných lázní Otevírání lázeňské sezony 2025. Rada města Třeboně schválila výpůjčku i pro tuto akci.
Více informacíRada města schválila poskytnutí finančních darů pro dva sbory dobrovolných hasičů ve výši 20 tis. Kč. Prvním žadatelem o finanční podporu je SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Třeboň. Tento sbor žádá o poskytnutí finanční podpory na uspořádání akce Den otevřených dveří na hasičské stanici v Třeboni. Den otevřených dveří se bude konat 16. května 2025, členové hasičského sboru v rámci této akce předvedou historickou i současnou techniku, výstroj a výzbroj členů a ukázky práce hasičů. Od města Třeboně obdrží 10 tis. Kč.
Druhým žadatelem je SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Stará Hlína. Sbor žádá o poskytnutí finančního příspěvku na uspořádání akce Oslava 120. výročí založení SDH Stará Hlína. Akce se bude konat 17. května 2025. V rámci této akce se uskuteční slavnostní průvod s dechovou kapelou, kladení věnce k pomníku padlých, ukázky hasební techniky a setkání s představiteli okolních hasičských sborů. Od města putuje na akci dar ve výši 10 tis. Kč.
Více informacíMěsto Třeboň obdrželo žádost o poskytnutí finanční podpory od Nadačního fondu jihočeských olympioniků o poskytnutí finanční podpory. Žádají o podporu své činnosti v podobě humanitární podpory bývalých sportovců s trvalým bydlištěm na Třeboňsku, kteří reprezentovali stát na olympijských hrách nebo na jiných světových a evropských sportovních soutěžích. Konkrétně podporu pro pana Václava Vochosku a pana Václava Jindru. Podpora bude slavnostně předána v květnu 2025 za účasti zástupců města Třeboně a Jihočeského kraje. Rada města schválila poskytnutí finanční částky ve výši 40 tis. Kč s tím, že bude rozdělena rovnoměrně mezi oba sportovce.
Více informací