Vyvěšeno: 19. 07. 2019

ZŠ Na Sadech získala prostředky na prevenci proti kriminalitě

Základní škola Na Sadech se bude moct opřít do prevenčního programu zaměřeného na potírání kriminality. Díky krajské dotaci na tyto účely a příspěvku Města Třeboň v celkové výši 22,5 tis. Kč zajistí různé aktivity spojené s edukací žáků a dalšími činnostmi, které sníží rizika. „Třeboň může být vnímána jako poklidné město s harmonickou lázeňskou atmosférou, nelze však zapomínat, že riziko kriminality je i u nás. Proto vítám, že je možné děti  školou povinné na možná rizika upozornit a starat se o jejich bezpečí,“ uvedla místostarostka Jana Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 19. 07. 2019

Město Třeboň získalo dotace na obnovu památek

Díky úspěšné žádosti podané městem Třeboň bude možné zajistit obnovu kaple sv. Víta. Finanční příspěvek z programu Podpora obnovy kulturních památek Ministerstva kultury ČR ve výši 181 tis. Kč spolu s podílem města ve výši 106 tis. Kč bude využit na opravu venkovních a vnitřních omítek, opravu vstupních dveří do sakristie a renovaci nátěrů.

Současně jsme získali dotaci na opravu dvou seníků na Mokrých lukách. Město Třeboň prostřednictvím Národního památkového ústavu zažádalo Ministerstvo kultury ČR o dotaci z Havarijního programu a získalo částku 150 tis. Kč.

„O památky se v Třeboni staráme a snažíme se využít možnosti dotačních titulů, abychom získali další zdroje pro financování obnov těchto perliček, kterých je na náhrdelníku Třeboně mnoho. Máme strategii a postupujeme tak, abychom se postarali pokud možno o maximální zlepšení,“ dodala místostarostka Jana Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 17. 07. 2019

Ořezy stromů v centrálním prostoru sídliště Hliník

V  rámci  péče  o  městskou zeleň právě probíhají ořezy vzrostlých stromů v lokalitě  Hliník  (u  jezírka  a dětského hřiště). Jedná se převážně o duby letní.  Na  vybraných stromech bude proveden zdravotní řez, při kterém jsou odstraňovány  suché  větve, dále udržovací řez, který zajišťuje dlouhodobou perspektivu  stromů  s ohledem na blízkou zástavbu a snižuje míru zastínění bytů. Pro zajištění stability stromů bude podle potřeby provedeno odlehčení korun.
Vyvěšeno: 29. 05. 2019

Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb pro oblast Třeboňska

Na úterním zasedání Rady města Třeboně se radní seznámili se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb pro oblast Třeboňska. Jedná se o takzvané Komunitní plánování sociálních služeb. Tímto se nastavuje fungování sociálních služeb tak, aby odpovídaly potřebám dotčené oblasti a občanům zde žijícím. „Od roku 2018 se intenzivně pracovalo na tom, abychom nadefinovali potřeby občanů a požadavky na organizace působící v sociálním sektoru. „ZV této analýze jsou nastaveny aktivity i cíle, které budou zlepšovat jak poskytování tak dostupnost těchto služeb v celém mikroregionu Třeboňsko.“ uvedla místostarostka Jana Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 29. 05. 2019

Sport v Třeboni má svou velkou podporu ze strany města

Rada města Třeboně schválila na svém úterním jednání finanční podporu zaměřenou na tělovýchovu a sport. Celková částka, z které se zafinancuje celoroční činnost jednotlivých sportovních oddílů a spolků, které si podaly žádost, je ve výši 1,7 mil. Kč. „Z této sumy se podpoří například činnost oddílů TJ Jiskra, judistů, boxerů či taekwon-distů.“ uvedla místostarostka Jana Grammetbauerová.   Další částka ve výši 335 tis. Kč byla schválena na jednorázové sportovní akce. „Zaměřili jsme se na podporu sportu dětí. Třeboň je zařazená do projektu Zdravé město a jsme si vědomi, že sportovní aktivity jsou nedílnou součástí zdravého životního stylu. Naše činnost na radnici se proto zaměří i do rozvoje možnosti sportování ve městě a aktivního trávení volného času.“ dodala místostarostka Grammetbauerová.