BLESKOVKY

Vyvěšeno: 26. 02. 2019

Program poskytování dotací na podporu volnočasových aktivit v roce 2019

Zastupitelstvo města schválilo Program poskytování dotací na podporu volnočasových aktivit v roce 2019.

Program ke stažení zde.

Bližší informace podá odbor finanční a majetkový.

Vyvěšeno: 25. 02. 2019

Přehled kulturních a společenských akcí na měsíc březen

Přiložený soubor: kulturka03.pdf

Vyvěšeno: 08. 01. 2019

Poplatky za svoz komunálního odpadu od roku 2019

Změna vyhlášky o poplatku za svoz odpadů

Od poplatku jsou nově osvobozeny fyzické osoby, které mají na území města trvalý pobyt. Od roku 2019 budou platit poplatek za komunální odpad (místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů) pouze všechny fyzické osoby, které mají na území města Třeboně (vč. místních částí) ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba, a to ve výši 500 Kč. Má-li k uvedené stavbě vlastnické právo více osob, jsou povinny platit poplatek společně a nerozdílně. Pro vlastníka takové nemovitosti plyne z vyhlášky povinnost ohlásit správci poplatku zejména jméno a příjmení, místo pobytu, popřípadě další adresy pro doručování, evidenční nebo popisné číslo stavby, není-li tato stavba označena evidenčním nebo popisným číslem, tak číslo parcelní pozemku, na kterém je tato stavba umístěna. V případě bytu ohlásí vlastník zejména orientační nebo popisné číslo stavby, ve které se byt nachází, a číslo bytu, popřípadě popis umístění v budově, pokud nejsou byty očíslovány.

Místní poplatek za svoz odpadů upravuje obecně závazná vyhláška č. 5/2018.

Bližší informace na pokladně městského úřadu nebo zde.

Vyvěšeno: 02. 01. 2019

Lesy v ohrožení - situace

Shrnutí problematiky kůrovcové kalamity, která postihla většinu území republiky, včetně přesahu do ekonomického aspektu této pohromy připravila Ing. Jitka Janečková, referentka státní správy lesů a myslivosti.

Vyvěšeno: 25. 10. 2018

Parkovací karty na rok 2019

Městský úřad Třeboň, odbor dopravy, připravuje pro rok 2019 seznam žadatelů o parkovací karty. Jedná se o vydání parkovacích karet v lokalitách ul. Březanova, ul. Husova, Masarykovo nám., Žižkovo nám., ul. Rožmberská, ul. Havlíčkova, ul. Přemyslova a ul. Chelčického v Třeboni a to pouze v lokalitách pro parkovací stání takto označených svislým dopravním značením. V souvislosti s tím Vás informujeme, že v případě zájmu máte možnost požádat o přidělení této karty a to nejpozději do 30.11.2018 (žádosti jsou dostupné na webových stránkách města). Žádost musí obsahovat, kdo o kartu žádá (fyzická či právnická osoba, datum nar., bydliště nebo IČ), pro jakou lokalitu (název ulice) a sdělení důvodu žádosti (trvalý pobyt v uvedené lokalitě, sídlo společnosti v uvedené lokalitě). K žádosti je vhodné připojit telefonní kontakt na žadatele.

K věci doplňujeme, že na parkovací kartu není právní nárok, tj. karta nemusí být přidělena.

Ceny parkovacích karet zůstávají v úrovni roku 2018.