Zahraniční aktuality

Vyvěšeno: 29. 10. 2019

Slavnostní otevření zrekonstruované budovy Městského úřadu ve Schremsu

V rakouském partnerském městě Schrems byla v sobotu 26. října po téměř roční rekonstrukci slavnostně otevřena budova městského úřadu. Za město Třeboň se akce zúčastnili místostarosta Mgr. Petr Werner a tajemnice úřadu Ing. Petra Jánská.

Vyvěšeno: 03. 10. 2019

Delegace z litevské Uteny na návštěvě v Třeboni

Ve dnech od 26. do 29. září 2019 navštívila Třeboň pětičlenná delegaci z partnerského města Utena v Litvě v čele s poradcem starosty Vidmantasem Valinčiusem. Nejprve byli členové delegace oficiálně přivítáni na městském úřadě místostarosty Ing. Janou Grammetbauerovou a Mgr. Petrem Wernerem, poté si prohlédli firmu Santal a Mikrobiologický ústav a odpoledne navštívili Veslařský klub Jiskra Třeboň, kde měli možnost projet se po rybníku Svět. V sobotu 28. září se pak litevská delegace v doprovodu zastupitele Zdeňka Mráze zúčastnila Svatováclavských slavnostní na náměstí a poté si ještě prohlédla třeboňský zámek. Návštěva byla zakončena společnou večeří se zástupci města, kde se obě strany shodly, že by chtěli spolupráci rozšířit i do dalších oblastí běžného života, jako např. do sportu či podnikatelské sféry.

Vyvěšeno: 25. 10. 2018

Návštěva maratonských běžců z Interlakenu

Závodníci z partnerkého města Interlaken si přijeli vyzkoušet, jak se běhá v třeboňských rovinách.

Vyvěšeno: 11. 10. 2018

Svatováclavské slavnosti

Prezentace bavorského zemského okresu Freyung - Grafenau na Svatováclavských slavnostech.

Vyvěšeno: 11. 10. 2018

"Oktobrkap 2018"

Při příležitosti 110. výročí založení tenisového sportu v Třeboni se konal mezinárodní tenisový turnaj pro děti a mláděž.

"Oktobrkap 2018"