27. 09. 2019

Opětovná žádost Bezbariérová Třeboň

Město Třeboň zpracovalo žádost s názvem Bezbariérová Třeboň, v rámci které se měl zrealizovat výtah v muzeu č.p. 1. Žádost byla podána v rámci Národního rozvojového programu mobility pro všechny, který je zaměřen na tvorbu bezbariérových tras ve městech a obcích pro rok 2021.  Tato žádost byla podána v dubnu tohoto roku do prvního kola výzvy. Řídící výbor tohoto národního programu žádost doporučil dopracovat a předložit v dalším kole. Zástupci města absolvovali konzultaci a zvolili vhodné řešení dle připomínek řídícího výboru.

Město Třeboň podá žádost do další výzvy v příštím roce. „V případě schválení podáme ještě žádost na Ministerstvo kultury, která bude zaměřená na vybudování bezbariérové trasy k muzeu. K této žádosti doložíme projektovou dokumentaci, rozpočet, stavební povolení a souhlas zastupitelstva města,“ doplnil informaci starosta Váňa.

Náklady na stavební úpravy v muzeu činí dle projektanta 5,8 mil. Kč. Dotace by pokryla 4 mil. Kč. Náklady na úpravu trasy zatím nejsou známy.