Výsledek hledání

Zavřít

Facebook

Místní části Třeboně

Branná

Místní část ve které žije 340 obyvatel. V obci je fungující obchod, kulturní dům s hostincem, knihovna vybavená internetem, nově zrekonstruovaná hasičská zbrojnice a vybavené dětské hřiště. Dominantou návsi jsou dva rybníčky společně s kapličkou a pomníkem padlým vojákům první světové války od akademického sochaře a malíře Jana Kojana.

Osadní výbor Branná:

Členové: Antonín Buman, František Vrátný, Václav Jiráček, Ing. Marie Čápová, Josef Márovec, Jan Kouba, Vladimír Košíček

Předseda: Antonín Buman

Branná

Břilice

Místní část ve které žije 778 obyvatel. V obci je fungující škola, knihovna s internetem, obecní úřadovna a hasičská schráň, obecní hostinec a vybavené dětské hřiště. Na návsi je dominantní stavbou pomník padlým vojákům z první světové války. 

Osadní výbor Břilice:

Členové: Bc. Petr Michal, Petr Novotný, Viktor Ludvík, Zdeněk Mráz, Vojtěch Leština, Stanislav Matějka, Miroslav Matoušek, Jaroslav Pumpr, Jiří Hrnčíř st.

Předseda: Bc. Petr Michal

Břilice

Přeseka

Místní část ve které žije 120 obyvatel. V obci je fungující obchod, obecní úřadovna a obecní hostinec a vybavené dětské hřiště. Dominantou návsi jsou dva rybníčky, kaplička a pomník obětem první světové války. Nepřehlédnutelnou je také košatá lípa na návsi.

Osadní výbor Přeseka:

Členové: Pavel Bicek, Jaroslav Zeman, Karel Macho, Vladislav Šafář, Milan Čermák

Předseda: Pavel Bicek 

Přeseka

Stará Hlína

Místní část ve které žije 250 obyvatel (Nová Hlína – 120 obyvatel). V obci je fungující obchod, privátní hostinec. Objekt bývalé školy přestavěn na byty a obecní úřadovnu spojenou s knihovnou vybavenou internetem. Dále je zde kaplička a pomník obětem první a druhé světové války. Dominantou Staré i Nové Hlíny jsou kamenné mosty. 

Osadní výbor Stará a Nová Hlína:

Členové: Hana Marková, Miroslav Kabourek, Filip Ouška, Zdeněk Kočka, František Sokolík ml., Simona Mikyšková, Ilona Šanderová, Ludvík Hanefl (náhradník)

Předseda: Hana Marková

Stará Hlína

 

  

«Související odkazy

Partnerství