Vyvěšeno: 24. 06. 2019

Vernisáž výstavy studentů architektury

V pátek 28. 6. proběhne vernisáž výstavy prací studentů fakulty architektury ČVUT. Studenti zpracovávali návrh hostelu u Hradecké brány v Třeboni nebo návrh vyhlídkové plošiny na rybnících Chlumecké soustavy. Výstava je umístěna v prvním patře městského úřadu u odboru rozvoje a investic. Zahájení výstavy za účasti ing. arch. Filipa Klozara, který vede výuku, proběhne v 10:00 hod. Výstava bude ke shlédnutí během července a srpna.
Vyvěšeno: 20. 06. 2019

Výběrové řízení - referent(ka) sociálně právní ochrany dětí

Město Třeboň vyhlašuje výběrové řízení na 2 volná místa "referent(ka) sociálně právní ochrany dětí". Jedná se o pracovní poměr na dobu neurčitou, nástup možný ihned. Zájemci mohou podávat přihlášky do 18.07.2019. Podrobné informace zde.
Vyvěšeno: 29. 05. 2019

Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb pro oblast Třeboňska

Na úterním zasedání Rady města Třeboně se radní seznámili se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb pro oblast Třeboňska. Jedná se o takzvané Komunitní plánování sociálních služeb. Tímto se nastavuje fungování sociálních služeb tak, aby odpovídaly potřebám dotčené oblasti a občanům zde žijícím. „Od roku 2018 se intenzivně pracovalo na tom, abychom nadefinovali potřeby občanů a požadavky na organizace působící v sociálním sektoru. „ZV této analýze jsou nastaveny aktivity i cíle, které budou zlepšovat jak poskytování tak dostupnost těchto služeb v celém mikroregionu Třeboňsko.“ uvedla místostarostka Jana Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 29. 05. 2019

Sport v Třeboni má svou velkou podporu ze strany města

Rada města Třeboně schválila na svém úterním jednání finanční podporu zaměřenou na tělovýchovu a sport. Celková částka, z které se zafinancuje celoroční činnost jednotlivých sportovních oddílů a spolků, které si podaly žádost, je ve výši 1,7 mil. Kč. „Z této sumy se podpoří například činnost oddílů TJ Jiskra, judistů, boxerů či taekwon-distů.“ uvedla místostarostka Jana Grammetbauerová.   Další částka ve výši 335 tis. Kč byla schválena na jednorázové sportovní akce. „Zaměřili jsme se na podporu sportu dětí. Třeboň je zařazená do projektu Zdravé město a jsme si vědomi, že sportovní aktivity jsou nedílnou součástí zdravého životního stylu. Naše činnost na radnici se proto zaměří i do rozvoje možnosti sportování ve městě a aktivního trávení volného času.“ dodala místostarostka Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 29. 05. 2019

Město Třeboň podporuje kulturní dění nemalými částkami

Na včerejším zasedání Rady města Třeboně byly schválené dotace v oblasti kultury a to formou podpory celoroční činnosti kulturních spolků a uskupení, které si podaly žádost. Stejně tak byla schválena finanční podpora zaměřená na jednotlivé akce.

Činnost kulturních organizací byla podpořena ve výši 190 tis. Kč a na jednotlivé akce byla schválena částka 183 tis. Kč.

Celkem tedy jde v této první výzvě do oblasti kultury finanční podpora ve výši 373 tis. Kč. „Tím ovšem podpora kultury nekončí. V rozpočtu města je vyčleněna částka 810 tis. Kč, z které byly nebo budou podpořeny akce tzv. zvláštního zřetele. Mezi ně patří například Anifilm, na který se poskytlo 400 tis. z městské kasy, dále Třeboňská Nocturna dotovaná částkou 150 tis. Kč, Okolo Třeboně s dalšími 150 tis. Kč, nebo například Divadelní festival podpořený 110 tis. Kč. To jsou částky, které velice rádi investujeme do kulturního dění v našem městě.“ doplnila informaci místostarostka Jana Grammetbauerová.

Je třeba zdůraznit, že toto není poslední možnost požádat si o dotaci na kulturní akci. Město Třeboň bude vyhlašovat letos ještě druhou výzvu.