Vyvěšeno: 28. 11. 2022

Výběrové řízení - referent(ka) sociálních věcí - SPOD

Město Třeboň opakovaně vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta/referentky sociálních věcí - sociálně právní ochrana dětí. Podrobné informace zde
Vyvěšeno: 21. 11. 2022

Kácení a ořezy stromů

Upozorňujeme občany, že do 20. prosince 2022 bude na Naučné stezce zdraví Třeboň na Hrádečku probíhat kácení a ořezy stromů. Žádáme proto občany o omezení vstupu do této oblasti po dobu prací, případně o zvýšenou opatrnost při pohybu v této lokalitě.

Děkujeme za pochopení!

Vyvěšeno: 17. 11. 2022

Připomínka 17. listopadu v Třeboni

Slavnostní akt u pamětní desky k připomenutí dění 17. listopadu 1989 se uskutečnil v Třeboni za účasti vedení města, členů rady a zastupitelstva města, zástupců třeboňské ODS a široké veřejnosti. Starosta PaedDr. Jan Váňa spolu s místostarostkou Ing. Janou Grammetbauerovou a místostarostou Mgr. Alešem Kolářem položili květiny u pamětní desky. Následně pronesl pan starosta proslov, který byl zaměřen na události spjaté s revolucí, vyzdvihl význam svobody a demokracie pro nás všechny a apeloval na veřejnost ve spojitosti s aktuálními tématy. O kulturní program se postaral Serhii Kovalov, student 1. ročníku II. stupně ZUŠ, oboru akordeon pod vedením Lenky Slaninové. Blok poezie otevřela Sára Hejlová, žákyně 9. třídy ZŠ Na Sadech a následně vystoupily studentky dramatického oboru ZUŠ Justina Fríd a Edita Dušáková, studentky Gymnázia Třeboň.
Závěrem akce rozsvítili účastníci pietního aktu svíčky na památku obětí boje za svobodu a demokracii i jako symbol naděje ve šťastnou budoucnost. Vrcholem pak bylo pěvecké zakončení v podání Sáry Hejlové která zazpívala píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu.

Přiložený soubor: IMG-0933.jpg

Vyvěšeno: 16. 11. 2022

Adventní výlet

Město Třeboň připravilo na sobotu 3. prosince 2022 výlet na adventní trhy do německého Pasova a Freyungu.
Odjezd autobusu je v 7 hodin od městského úřadu, návrat okolo 20 hodiny.
Cena výletu je 200 Kč za osobu.
Přihlašovat se můžete v TIC na Masarykově náměstí.

Vyvěšeno: 02. 11. 2022

Obnova památek v Třeboni podpořených z rozpočtu Jihočeského kraje v roce 2022

Před koncem roku 2022 můžeme bilancovat provedené obnovy kulturních památek, které jsou ve vlastnictví města Třeboně a byly realizovány z vlastních finančních prostředků města a z dotačních programů Jihočeského kraje.

Z dotačních programů Jihočeského kraje byly podpořeny tyto opravy:

Restaurování jižní fasády Novohradské brány s hradební zdí – I. etapa

Oprava výklenkové kapličky sv. Jana Nepomuckého v Břilicích

Oprava hřbitovní zdi na hřbitově sv. Alžběty