12. 06. 2020

Vodní prvek osvěží Třeboň

Rada města Třeboně schválila dodávku vody a odvádění odpadních vod pro vodní prvek na veřejném prostranství před nákupním centrem Hliník. Vodní prvek je součástí rekonstrukce veřejného prostranství na Palackého náměstí.

Práce prováděné na revitalizaci tohoto prostoru se dokončují a slavnostní otevření se uskuteční v pondělí 15. 06. v 11:00. „Úprav bylo mnoho. Položily se nové povrchy a vznikly dvě části prostoru. V jedné bude možno relaxovat a druhou část tvoří komunikace zkracující pohyb. Zpevněné plochy jsou materiálově, barevně a velikostně odlišeny. Relaxační část jsme vybavili novým mobiliářem a pomyslnou třešničkou na dortu je vodní prvek, který dotvoří relaxační zónu a poskytne osvěžení pro období horka. Technologie vodního prvku umožní výtrysky napěněného proudu vody, mlžícího systému a efekty tryskání budou měněny v závislosti na nastavení řídícího softwaru. Zkrášlení se neobejde bez zeleně. Nově vznikly dva větší smíšené ostrůvky, v každém z nich jsou vysázeny dva stejné druhy listnatých stromů (dřezovce a platany) s možností regulování jejich koruny, keře, letničky, trvalky a trávy. Kolem solitérního stromu (ginkgo biloby) v blízkosti stávajících hodin je vytvořen kruhový trvalkový záhon a kruhová lavička. Na stávající stojan s hodinami je osazeno vyrobené zařízení s USB koncovkami sloužící pro nouzové dobíjení mobilních telefonů.“ doplnil informace k rekonstrukci starosta města Jan Váňa.