Naleštěte stará kola a přijďte 2. září na Masarykovo náměstí!
Letošní rok je to už 200 let, co spatřilo světlo světa první kolo. A my jsme se rozhodli tohle výročí oslavit v sobotu 2. září 2017 na Masarykově náměstí v Třeboni. Úvod dne bude patřit nejdříve současnému mezinárodnímu cyklistickému závodu Okolo jižních Čech, jehož letošní IV. etapa bude startovat právě z Třeboně. Bude to parádní podívaná, protože uvidíte cyklisty známých stájí, které se zúčastňují slavné Tour de France. Závodníci odstartují ve 12 hodin na trasu dlouhou 163 km.
A pak to bude další jízda, neboť po 12 hodině odstartujeme RETROprogram k výročí dvoustoletí prvního kola. Pro děti je připravena jízda zručnosti. Pro milovníky starých kol je přichystána přehlídka retrokol. Takže pokud máte doma staré retrokolo 20. století, hezky se k tomu retrooblékněte a vyražte se svým veteránem na náměstí. Čeká vás přehlídka s vyhlášením nejhezčí cyklokrasavice nebo cyklokrasavce. K tomu nám tu bude hrát retromuzika, namícháme vám retrodrinky, uvidíte retrovelocipedy, moderovat nám bude retromoderátor Hitrádia Faktor. Pojedete s námi retrojízdu městem. Nejhezčí retrokola budou zvoleni Dámou a Pánem retrocyklohraní 2017.

Program

 

Aktuální informace

Důležité novinky z radnice

Zrušení dnešního koncertu Marie Rottrové

Dnešní (11. dubna 2025) koncert Marie Rottrové v KKC Roháč z důvodu nemoci zrušen a přesunut na 30. dubna 2025. Vstupenky zůstávají v platnosti! Více informací

Výběrové řízení - administrativní pracovník/pracovnice

Město Třeboň vyhlašuje výběrové řízení na pozici "administrativní pracovník/pracovnice". Podrobnosti zde Více informací

Výběrové řízení - referent(ka) stavebního řádu

Město Třeboň opakovaně vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta/referentky stavebního řádu. Nabízíme pracovní poměr na dobu neurčitou, nástup možný ihned. Podrobnosti zde Více informací