Třeboňský lázeňský symfonický orchestr

Kontakt:  Jiří Zatloukal, tel.: 602 231 744, e-mail: zatloukal@lansystem.cz

Třeboňský lázeňský symfonický orchestr byl založen 1. září 1959 jako komorní orchestr při tehdejší hudební škole, součástí hudební školy byl až do roku 1994. V průběhu let doprovázelo orchestr mnoho významných sólistů a tuzemských i zahraničních hudebníků. Celých 56 let stál na dirigentském stupínku pan Jaroslav Kohout. Na konci roku 2015 ho vystřídal pan Josef Zaplatílek – dlouholetý dirigent Jihočeského divadla. Orchestr tradičně hraje ve společenském sále Lázní Aurora i při dalších akcích nejen ve městě Třeboni.


Aktuální informace

Důležité novinky z radnice

JIHOČESKÝ FESTIVAL ZDRAVÍ TŘEBOŇ 2023

Město Třeboň všechny srdečně zve již tuto sobotu 16. září na tradiční Jihočeský festival zdraví Třeboň 2023, který se koná na Masarykově náměstí.
Připraven je bohatý program pro malé i velké, trh chráněných dílen a neziskových organizací, Hadrárna a mnoho dalšího. Od 17.00 nezapomeňte navštívit přednášku Pavla Chlouby O cestování a zahradách Francie v loutkovém sále Divadla J. K. Tyla.
Každoročně je součástí festivalu také veřejná charitativní sbírka, kterou v letošním roce pořádáme pro Jaroslava Zárubu z Boru u Suchdola nad Lužnicí.
 
Akce Jihočeský festival zdraví Třeboň 2023 je finančně podpořena v rámci dotačního programu Jihočeského kraje Podpora kultury.

Více informací

Konference Klimatická změna jako výzva a možnost pro rybniční a městskou krajinu

Město Třeboň a společnost ENKI, o. p. s., zve na tradiční konferenci "Klimatická změna jako výzva a možnost pro rybniční a městskou krajinu", která se letos koná v Třeboni 21. září 2023 v KKC Roháč.

Více informací včetně přihlášky najdete na zde.

Více informací

Výběrové řízení - vedoucí odboru školství a sociálních věcí

Město Třeboň opakovaně vyhlašuje výběrové řízení na pozici vedoucí(ho) odboru školství a sociálních věcí. Přihlášky je možné zasílat do 06.10.2023. Více Více informací