Projekt Nové cyklotrasy Třeboňska vznikl v roce 2014 a zavede nás na trasy vybraných Třeboňských šlapek - tradiční jarní cyklovyjížďka. Trasy vedou nenáročným rovinatým terénem a nejsou značeny a lze si je zkrátit. Všechny trasy začínají a končí v Turistickém informačním centru města Třeboň. Na této webové stránce naleznete mapu s textem ve formátu pdf k vytištění (mapy lze získat i v Turistickém a informačním centru města Třeboně nebo na podatelně Městského úřadu Třeboň) a gpx soubor s trasou pro Vaši navigaci. Všechny trasy vedou Chráněnou krajinnou oblastí a biosférickou rezervací Třeboňsko. Chovejte se proto prosím ohleduplně nejen k životnímu prostředí a dodržujte pravidla silničního provozu a zásady bezpečnosti jízdy na kole. Projekt Nové cyklotrasy Třeboňska vznikl za finančního přispění Jihočeského kraje v rámci grantového programu Produkty a služby v cestovním ruchu.
aneb pověstmi opředená místa kolem Třeboně
Trasa nás provede místy spjatými s pověstmi tohoto rybníkářského kraje. Navštívíte cestu, kudy se za bouřlivých nocí prohání kočár tažený koucoury, místo, kde byl osvobozen Jakub Krčín z moci pekla a další zajímavé lokality.
krajem rybníků
Na trase můžeme sledovat napínavý příběh honu na německé špiony v Československu na prahu 2. světové války. Cestou narazíme i na stopy vojenské činnosti v okolí Třeboně - bývalá střelnice, prvorepublikový bunkr...Cestu si můžeme zpestřit luštěním jména Dunajovické spojky.
Mapa s doprovodným textem - mapa se aktualizuje
až k cípu Rakouska
Tato trasa je nejdelší a vyvede nás i do zvlněné krajiny přírodního parku Homolka - Vojířov. Méně zdatní cyklisté mohou využít některou ze zkratek. Cestou nás provází četnické pátrání po bandě zlodějů v čele s krásnou pokojskou.
Důležité novinky z radnice
Životní podmínky 2025 – výběrové šetření v domácnostech - ČESKÝ STATISTICKÝ ÚŘAD
Český statistický úřad organizuje v roce 2025, každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem „Životní podmínky 2025“ (EU-SILC). Smyslem tohoto zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci obyvatel v celkem 34 evropských zemích. Dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby. Vlastní šetření proběhne v době od 1. února do 22. června 2025 prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů. Do šetření budou zahrnuty ty osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště. Terénní pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat oficiálním průkazem tazatele a zároveň průkazem zaměstnance ČSÚ nebo dokladem totožnosti. Totožnost tazatele je možné ověřit na webových stránkách ČSÚ. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a získaná data jsou důsledně chráněna.