03. 12. 2019

Tradice adventních setkávání pokračuje

I v letošním roce se zástupci partnerských měst Třeboně a Schremsu setkali, aby společně přivítali advent. Je to tradice, která trvá již od roku 1993 a je pro zástupce obou měst vždy příjemným zpestřením předvánočního času. Jako první již tradičně proběhlo v sobotu 23. listopadu slavnostní rozsvícení vánočního stromečku a zahájení adventního trhu ve Schremsu, a to za účasti delegace z Třeboně v čele s místostarostkou paní Ing. Janou Grammetbauerovou.

Zástupci z Třeboně měli možnost prohlédnout si nejen krásný adventní trh, ale také prodejní výstavu řemeslných výrobků a výstavu „Šťastných prostor“ v Muzeu umění, která představuje tvorbu manželů Makise a Heide Walramis.

O týden později byl pak za účasti delegace ze Schremsu zahájen advent v Třeboni. Město Schrems již od počátku partnerství věnuje městu Třeboň každoročně krásný vánoční strom, za což jim patří obrovský dík. I v letošním roce s sebou zástupci ze Schremsu přivezli rakouského Mikuláše, který potěšil třeboňské děti malým dárečkem.