25. 11. 2019

Autobusová doprava v Třeboni bude mít nový spoj

Rada města Třeboně projednala a schválila uzavření dodatku ke smlouvě o veřejných službách, díky kterému bude zřízen nový spoj městské hromadné dopravy v Třeboni. „Od září 2019 provozujeme nový systém autobusové dopravy. Při stanovování jízdního řádu bylo vycházeno z dat, která nebyla dostatečně relevantní. Provoz pravidelně každý týden monitorujeme a vyhodnocujeme. Zároveň jsme v současné době zaznamenali požadavky na zřízení tohoto nového spoje, sloužícího k přepravě občanů k lékařům v ranních hodinách, tedy bezprostředně po jejich příjezdu do města z jiných obcí. Nová linka má číslo 19, délka trasy činí přibližně 4,3 km a náklady na den se pohybují kolem částky 144 Kč. Nový jízdní řád bude platný od 2. prosince,“ upřesnil informace starosta města Jan Váňa.