01. 11. 2019

Slavnostní vzpomínkové setkání u příležitosti 28. října 2019

V pondělí 28. října se město Třeboň připojilo k oslavám 101. výročí založení samostatného Československého státu. Slavnostního shromáždění u Památníku obětem zla se zúčastnili zástupci vedení města, hosté „Čestné stráže“ 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce, Jednoty československé obce legionářské, Sdružené obce baráčníků a Junáku – Svazu skautů a skautek.

Místostarostka Ing. Jana Grammetbauerová ve svém projevu připomněla nejen významné historické okamžiky a osobnosti našich dějin, ale také zdůraznila, jak důležité je nelehce nabytou svobodu a demokracii České republiky neustále chránit a bránit.

O hudební doprovod vzpomínkového aktu se již tradičně postaral Žesťový soubor ZUŠ Třeboň a také pěvecký sbor Pěslav-Ozvěna.