18. 09. 2019

Město Třeboň pronajme nebytové prostory soukromé základní škole

Radní města Třeboně schválili záměr žadatele a následně pronájem nebytových prostor. „Obdrželi jsme žádost společnosti Ta škola, s. r. o., která nám představila svůj záměr otevřít v Třeboni soukromou základní školu, která uplatňuje alternativní formu výuky,“ osvětlila podnikatelský záměr žadatele místostarostka Jana Grammtebauerová. Škola by měla být v budově v ulici Hradební čp. 24/I. Radní schválili uzavření smlouvy o smlouvě budoucí na pronájem těchto prostor. Společnost Ta škola nyní žádá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy o souhlas se založením základní školy, ke kterému potřebuje souhlas města. Proto se uzavřela smlouva o smlouvě budoucí. V případě, že ministerstvo souhlas udělí, pak bude automaticky uzavřena smlouva o nájmu nebytových prostor.