Výsledek hledání

Zavřít

Facebook

Aktuality města

06. 09. 2019

Slavnostní otevření nové Základní umělecké školy Třeboň

Základní umělecká škola Třeboň získala nové prostory, ve kterých již od září funguje. Novým sídlem ZUŠ je zrekonstruovaná budova bývalého městského úřadu na Masarykově náměstí a nově vzniklá stavba za touto budovou. Slavnostní otevření nové budovy se za účasti zástupců vedení města, náměstka hejtmanky Jihočeského kraje Zdeňka Dvořáka a ředitele ZUŠ Matouše Řeřichy uskutečnilo v úterý 3. září.

 

 

Po oficiálním zahájení a projevech následovala prohlídka budovy a také tisková konference.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Generálním dodavatelem stavby dle výběrového řízení byla firma PORR a.s. Stavba byla zahájena před 2 lety a to přesně 04. 09. 2017. Původní termín dokončení byl stanoven na 24.08.2018, v průběhu prací vznikl dodatek ke smlouvě, který posunul termín dokončení na 12. 11. 2018. Důvodem prodloužení byl fakt, že bylo nutné vnitřní omítky udělat ve větších tloušťkách, než bylo předpokládáno v projektové dokumentaci. 

Od 22. 11. 2018 byl v budově zahájen zkušební provoz. V červnu se uskutečnilo měření hluku a byl vydán kolaudační souhlas k užívání budovy. Od druhé poloviny června pak začalo stěhování inventáře ZUŠ do nových prostor. 

Celková cena díla dle smlouvy včetně dodatků činila 48,98 mil Kč bez DPH tedy 59,27 včetně DPH. Další investicí pak byl nákup budovy v hodnotě 14 mil. Kč. Celkové náklady tedy činily 73,27 mil. Kč.

Celková kapacita školy je nyní 561 žáků. Jen v Třeboni se vzdělává 400 žáků. ZUŠ Třeboň má i odloučená pracoviště v Českých Velenicích, Suchdole nad Lužnicí a Lomnici nad Lužnicí.

Základní umělecká škola v Třeboni, za dobu sedmdesátileté existence, zaujímá jedno z předních míst nositele a ochránce „bohulibých“ zájmů nejen na Třeboňsku. Pořádá pravidelné koncerty pro lázeňské hosty, žáci vystupují na akcích města, ale i na kulturních vystoupeních po celém kraji. Ve všech oborech se prezentují v rámci republikových i mezinárodních soutěžích.

«Související odkazy

Partnerství