29. 08. 2019

Město podpoří třeboňské podnikatele

Na základě rozhodnutí zastupitelstva města získá Jihočeská hospodářská komora finanční částku 75 tis. Kč pro svou oblastní kancelář v Třeboni. Zastupitelé byli seznámeni s jejím plánem činnosti kanceláře, kde se kancelář zavázala k aktivitám spojeným s posílením členské základny a rozšiřováním nabízených služeb podnikatelům. Ti budou mít možnost navštívit odborné semináře a získávat aktuální informace z podnikatelské sféry. „Aktivity oblastní kanceláře JHK vítám. Z projektů, které bych rád vyzdvihl, mohu uvést například burzu škol, kde se žáci posledních ročníků základních škol a jejich rodiče mohou blíže seznámit s jednotlivými školami a vytvořit si dostatečný přehled o možnostech dalšího vzdělávání, zejména pak aktuální informace týkající se podmínek studia, přijímacího řízení a profilu absolventa určitého oboru. Letošní burza se uskuteční 10.10.2019 v KKC Roháč,“ uvedl starosta Jan Váňa.

Oblastní kancelář má na základě smlouvy ve své náplni i spolupráci na projektech města, členství v komisi Zdravé město, spolupráci s úřadem práce a třeboňskými školami.