28. 08. 2019

Informace k dopravní situaci v Třeboni – oprava vozovky 1/34 (od kruhového objezdu ve směru k osadě Dvorce) ve směru na České Budějovice

Včerejší zahájení této opravy vozovky vyvolalo kolaps a dlouhé kolony ve všech směrech. Zahájení oprav se uskutečnilo včera tedy 27.08. v 8:00 h a dokončení je stanoveno nejpozději do 23.10. ve 24:00 h. Rozhodnutí vydal Krajský úřad Jihočeského kraje. V rozhodnutí o akci bylo uvedeno, že v průběhu prací bude provoz řízen lidmi tak, aby se mohla dopravní situace korigovat dle aktuální potřeby. Mimo dobu výkonu prací pak provoz budou řídit semafory. Bohužel včerejší den byl celý postaven na řízení provozu semaforem a to zapříčinilo  vzniklé problémy.

Město Třeboň nebylo o akci předem informováno. Toto je nejspíše způsobeno faktem, že pokud dopravní akce nevyžaduje objízdnou trasu, což je tento případ, tak se s daným městem či obcí dle vyhlášky předem nekomunikuje.

Na základě vzniklé situace jsme dnes vyvolali jednání se zástupci zhotovitele, kterým je firma EUROVIA. Bylo nám přislíbeno, že se situace co nejdříve napraví. Požadavek města zněl, aby byl provoz přes den řízen lidským faktorem tak, aby se průběžně vyhodnocovala situace a nevznikaly dlouhé kolony. Stejně tak je nutné provoz regulovat pro průjezd sanitek.

Celou situaci bedlivě sledujeme ve spolupráci s Městskou policií Třeboň, a pokud nedojde ke zlepšení, budeme opětovně jednat se zhotovitelem potažmo se zástupci kraje a trvat na řešení vzniklých problémů.