19. 07. 2019

Město Třeboň získalo dotace na obnovu památek

Díky úspěšné žádosti podané městem Třeboň bude možné zajistit obnovu kaple sv. Víta. Finanční příspěvek z programu Podpora obnovy kulturních památek Ministerstva kultury ČR ve výši 181 tis. Kč spolu s podílem města ve výši 106 tis. Kč bude využit na opravu venkovních a vnitřních omítek, opravu vstupních dveří do sakristie a renovaci nátěrů.

Současně jsme získali dotaci na opravu dvou seníků na Mokrých lukách. Město Třeboň prostřednictvím Národního památkového ústavu zažádalo Ministerstvo kultury ČR o dotaci z Havarijního programu a získalo částku 150 tis. Kč.

„O památky se v Třeboni staráme a snažíme se využít možnosti dotačních titulů, abychom získali další zdroje pro financování obnov těchto perliček, kterých je na náhrdelníku Třeboně mnoho. Máme strategii a postupujeme tak, abychom se postarali pokud možno o maximální zlepšení,“ dodala místostarostka Jana Grammetbauerová.