30. 07. 2020

Žádost o dotaci pro nové hřiště a sportoviště na Kopečku v Třeboni

Radní města Třeboně na svém posledním jednání schválili podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva pro místní rozvoj, který je určen pro obce do 10 tis. obyvatel. „Naše plány jsou takové, že bychom chtěli v lokalitě Kopeček ve Vodárenské ulici na pozemcích města vybudovat víceúčelové hřiště s umělým povrchem, hřiště s travnatým povrchem pro míčové hry, obnovit asfaltové hřiště na košíkovou, postavit dětské hřiště s herními prvky a vše osadit patřičným mobiliářem a zelení. Předpokládané náklady jsou ve výši 3 mil. Kč.“ osvětlil plány starosta města Jan Váňa. Na začátku roku město žádalo o příspěvek z Nadace ČEZ Oranžové hřiště 2020, ale bez úspěchu.

„V současné době se na tomto místě nacházejí dva zanedbané antukové kurty, které jsou ohrazené plotem a neudržovaná asfaltová plocha pro basketbal a volejbal, vše je ve špatném stavu a zcela nefunkční. Z jednoho kurtu bychom udělali hřiště s umělým povrchem pro hraní míčových her ve smyslu tenisu, volejbalu, basketbalu, nohejbalu, badmintonu, florbalu či házené. Z druhého kurtu vznikne hřiště s travnatým povrchem pro malý fotbal. Stávající asfalt opravíme a instalujeme nové koše. Přibyde šplhací sestava se skluzavkou a houpačka. V plánu je i instalace stojanů na kola. Vznikne zde  krásné centrum pro aktivní odpočinek a útočiště pro rodiče s dětmi. Součástí projektu je i výsadba zeleně, přesněji keřů muchovníku, čímž naplníme i prvek ekologického přínosu.“ doplnila plány města místostarostka Jana Grammetbauerová.