02. 07. 2020

Změna obecně závazné vyhlášky o nočním klidu v Třeboni

Zastupitelé schválili změnu respektive rozšíření Obecně závazné vyhlášky o rušení nočního klidu v Třeboni. Stávající vyhláška je nastavena tak, že definuje začátek doby nočního klidu a v příloze je výčet zvlášť významných akcí, které mají dovoleno tuto dobu porušit. Jedná se o akce, které mají přínos pro kulturní život ve městě a obohacení nabídky pro cestovní ruch. Jedná se například o akce jako je Otevírání lázeňské sezóny, Zažít Třeboň jinak, Hudební festival Okolo Třeboně, Historické slavnosti Jakuba Krčína či Třeboňská nocturna.

Na městský úřad byla doručena žádost o zařazení nové jednodenní akce na městské pláži Třeboň, kterou by pronajímatelé a provozovatelé pláže rádi uspořádali každoročně vždy druhou sobotu v měsíci srpnu. Trvání akce bude časově omezeno do 24:00.

Zastupitelé schválili zařazení do přílohy obecně závazné vyhlášky. Pořadatel ve své žádosti uvedl, že v daný termín bude na pláži celodenní program pro děti i dospělé. Uspořádají se závody v paddleboardu v různých věkových kategoriích a děti si budou moci hrát a soutěžit. Konkrétní program se stále upřesňuje.