02. 07. 2020

Wellness centrum a saunový provoz v Třeboni

Zastupitelstvo vyslovilo zelenou pro rozšíření provozu lázní Aurora v rámci projektu wellnesscentra o saunový provoz. Realizace tohoto velkého projektu je ohodnocena na 190 mil. Kč. včetně DPH. Schváleno bylo i spolufinancování resp. návrh na způsob financování staveb v rámci celého projektu. Loni v květnu byla zpracována projektová dokumentace na rozšíření wellness centra, které navazuje na východní křídlo lázní Aurora a bude umístěno na stávající travnaté ploše mezi krytým bazénem, ulicí Lázeňská, oplocením stávajícího parkoviště a pěší komunikací. Předmětem rozšíření bude výstavba relaxačního bazénu, kondičního (plaveckého) bazénu, bazénu pro děti a vířivky. Celková plocha vodní hladiny čítá 836,7 m2. Dále byla do akce zahrnuta výstavba provozních a technologických objektů zahrnujících restauraci se zázemím, šatny, sprchy, WC, ošetřovnu, místnost plavčíka, vstupní objekt, podzemní úpravnu bazénové vody, osvětlení a ozvučení areálu.

Dlouhodobým záměrem lázní je vybudování saunového provozu a rehabilitačních prostor. Předpoklad je dvoupodlažní stavba vybavená několika saunami o různých teplotách, rozměrech a vybavení. Zřízen bude vstupní vestibul propojený se stávající chodbou v budově lázní a novým wellness centrem ale i se samostatným vstupem pro veřejnost. V budově bude výtah, odpočinková místnost a sociální zázemí.

Z předpokládaných a schválených 190 mil. Kč. včetně DPH bude použito na výstavbu rozšíření wellness centra částka odhadem 140 mil. Kč a na výstavbu saunového provozu je předpokládaná částka 50 mil. Kč. Skutečné částky budou známy po provedených soutěžích na výběr zhotovitelů. Náklady bude hradit společně město a Slatinné lázně Třeboň. Nyní se připravuje na základě schválení smlouva o společném zadávání.