25. 06. 2020

Nová základní škola v Třeboni

Rada města schválila na svém posledním jednání uzavření smlouvy o nájmu prostor sloužících k podnikání. Tímto se pronajme budova bývalé Základní umělecké školy, která má nové sídlo. Do budovy v Hradební ulici se nastěhuje Základní škola Světoplavci. Tato škola využije pronájem plochy o výměře 711 m2. Na dřívějších jednáních rady byla projednána a schválena smlouva o budoucí smlouvě pro tuto školu. V době žádosti o pronájem neměli všechna potřebná povolení a oprávnění od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Nyní vše doplnili a radním nebránilo nic v tom, aby schválili pronájem budovy. Nová škola Světoplavci se zaměřuje na odlišný způsob výuky. Děti se učí v menších skupinách, sestavují si vlastní učební rozvrh a plán, tráví více času mimo učebny hlavně v přírodě a učí se na příkladech reálných životních situací.