15. 05. 2020

Otevření mateřských školek v Třeboni

Rada města Třeboně jako zřizovatel mateřských škol rozhodla o opětovném otevření k datu 25. 05. 2020. K uzavření došlo s ohledem na nouzový stav a na opatření přijatá ve spojitosti s pandemií koronaviru. Problematika otevření byla diskutována s ředitelkami obou mateřských škol, které oslovily i rodiče. „Rozhodování nebylo vůbec jednoduché. Chyběla nám informace, zda bude nárok na ošetřovné moci uplatnit i rodič, který se rozhodne dítě neposlat do školky. Jistotu mají pouze rodiče dětí na prvním stupni základních škol.

Dožadovali jsme se odpovědi na vládě, Ministerstvu sociálních věcí a dalších institucích veřejné správy. Problém jsme diskutovali i s jinými městy v jižních Čechách v rámci několika videokonferencí s hejtmankou kraje. Nakonec bylo rozhodnutí stejně jen na nás. Datum otevření školek ve shodný den, kdy se otevřou základní školy pro první stupeň, nám přišlo jako nejvhodnější.“ dodala k informaci místostarostka Jana Grammetbauerová.

Až po jednání rady města a to přesně 13. 05. schválila vláda nárok na ošetřovné i pro rodiče, kteří ze stanovených důvodů nepošlou děti do mateřské školy.