15. 05. 2020

Obnova v historickém centru Třeboně

Město Třeboň získalo státní finanční podporu z Programu regenerace městských památkových rezervací a zón v celkové výši 1,08 mil. Kč. Členové pracovní skupiny byli seznámeni s přijatými žádostmi o podporu z této dotace. Návrh rozdělení byl předložen radě města a následně zastupitelstvu. Žadateli, kteří dotaci získají, jsou tři fyzické osoby, čtyři právnické osoby a ve třech případech město samotné. Dotace spolu s vlastními náklady a podílem města bude využita například na výměnu dřevěných oken na staré radnici, restaurování Jordánovy kašny, opravu fasády a výměnu klenbových prvků Hradecké brány, kdy v těchto třech případech jde o kulturní památky v majetku města. Dále bude poskytnuta dotace na výměnu střech v několika budovách v Husově ulici ve vlastnictví právnických či fyzických osob, výměnu oken či opravu omítek na budovách na Masarykově náměstí.