15. 05. 2020

Pozemky v Třeboni určené k prodeji

Zastupitelstvo města Třeboně schválilo na svém posledním jednání prodeje dvou pozemků. V prvním případě se jedná o pozemek o výměře 160 m2 parcelní číslo KN 33/1 v Krčínově ulici proti Krčínovu domu. Forma prodeje se uskuteční obálkovou metodou s minimální nabídkovou cenou 1,6 mil. Kč bez DPH. Tento pozemek se nachází v historické části města, je přístupný po veřejné místní komunikaci, od které je oddělen ohradní zdí s vjezdovými vraty. Povrch pozemku je tvořen šotolinou a je dlouhodobě nevyužívaný. Jedná se o poslední nezastavěnou pozemkovou parcelu, která je územním plánem města Třeboně určená k funkčnímu využití dle kategorie jako „plocha smíšená obytná – městské jádro (SM)“. Záměr prodeje je zveřejněn na úřední desce města, kde je možné získat více informací.

Druhým záměrem prodeje je skupina pozemků o celkové výměře 20 612 m2. Pozemky se nachází v katastrálním území Třeboň – ZTV Břilice. Největší výměru má pozemek s 9 099 m2.  Prodej se uskuteční formou obálkové metody s minimální nabídkovou cenou 700 Kč/m2. Dle územního plánu města se jedná o zastavitelné území. Záměr prodeje je zveřejněn na úřední desce.