15. 05. 2020

Schválené dotace do oblasti sociálních služeb a zdravotnictví

Zastupitelstvo města Třeboně na svém posledním jednání schválilo řadu dotací směřujících na podporu sociálních služeb a zdravotnictví. Dílny sv. Jiljí o.p.s. získají 25 tis. Kč na svou činnost. Tato společnost nabízí pracovní příležitosti zdravotně znevýhodněným osobám. Další dotace je pro Oblastní charitu Třeboň  a to ve výši 250 tis. Kč, které jsou určeny na podporu činnosti pečovatelské služby. Lékařská služba první pomoci obdrží 250 tis. Kč, z kterých částečně pokryjí mzdové náklady zaměstnanců a nájem ordinace a s ním spojené služby. Podpora ve výši 215 tis. Kč byla odsouhlasena Domovu seniorů Třeboň. Nadační fond jihočeských olympioniků získá 45 tis. Kč pro sportovce, kteří se účastnili olympijských her či jiných světových soutěží. Fond tuto dotaci rozdělí mezi tři své členy žijící v Třeboni. Poslední dotací do sociální oblasti je 300 tis. Kč, které byly schváleny pro společnost Ledax na činnost pečovatelské služby.