15. 05. 2020

Změna územního plánu Třeboně a regulační plány pro Břilice a Kopeček

Zastupitelstvo města na svém posledním jednání vydalo tři poměrně velké územně plánovací dokumentace.

Jednalo se o jednu změnu stávajícího územního plánu a o dva regulační plány.

Regulační plán Kopeček řeší zástavbu území podél silnice I/24 vlevo ve směru na Majdalenu. Na toto území dosud nebyla vydána žádná podrobnější územně plánovací dokumentace. Pořízení tohoto regulačního plánu bylo nutnou podmínkou pro umisťování staveb v tomto území. Dané území je regulačním plánem určeno pro výstavbu rodinných domů a občanskou vybavenost.

Dále byl schválen Regulační plán Břilice, který řeší  náhradu v minulosti zpracovaného územního plánu Zóny Břilice z roku 1994. Jedná se o území podél silnice I/24 vlevo ve směru na Lomnici nad Lužnicí. Na uvedeném území je umožněna zástavba objektů pro bydlení (rodinné domy, bytové domy) a občanskou vybavenost.

Na stejném zastupitelstvu byla vydána také změna stávajícího územního plánu z roku 2016. Změna byla pořizována pod označením ZM3 ÚP Třeboň a obsahuje velké množství drobných změn ve všech katastrálních územích. Je umožněna výstavba rodinných domů na několika parcelách v Branné a v Přesece. Jmenovat je možno též povolování fotovoltaických panelů na stávajících budovách mimo historické centrum. Zákaz však stále platí u fotovoltaických panelů na pozemcích na celém území města.