Poplatek za užívání veřejného prostranství

Kompetence: odbor finanční a majetkový

Referent: Blažková Lenka, Ing. tel: 384 342 184, email: lenka.blazkova@mesto-trebon.cz, č.dv.: 233

Kde vyřídit: 1. patro městského úřadu 233

Platný předpis: OZV č. 4/2018 o místních poplatcích a OZV č. 1/2019, kterou se mění OZV č. 4/2018 o místních poplatcích

Vybírá se za zvláštní užívání veřejného prostranství (provádění výkopových prací, umístění dočasných staveb a zařízení sloužících pro poskytování prodeje a služeb, pro umístění stavebních nebo reklamních zařízení, zařízení cirkusů, lunaparků a jiných obdobných atrakcí, umístění skládek, vyhrazení trvalého parkovacího místa, užívání tohoto prostranství pro kulturní, sportovní a reklamní akce nebo pro potřeby tvorby filmových a televizních děl).

Veřejné prostranství

Za veřejná prostranství se považují pozemky přístupné každému bez omezení.
Seznam pozemků, které jsou veřejným prostranstvím naleznete zde.

Ohlašovací povinnost

Poplatník je povinen ohlásit správci poplatku nejpozději 7 dní před zahájením užívání veřejného prostranství předpokládanou dobu, místo, způsob a výměru užívání veřejného prostranství.

Sazby poplatku

Poplatek se vyměřuje za každý, i započatý m2 užívaného veřejného prostranství a každý, i započatý den.
Sazby poplatku dle způsobu užívání veřejného prostranství naleznete zde.

Splatnost poplatku

Při užívání veřejného prostranství na dobu kratší než 90 dnů je splatnost nejpozději v den, kdy bylo s užíváním veřejného prostranství započato.
Při užívání veřejného prostranství na dobu delší než 90 dnů je možné poplatek uhradit do 7 dnů od započetí užívání, popřípadě ve dvou stejných splátkách.