Studie „Třeboňská rybniční krajina – vyhodnocení krajinných, urbanistických a architektonických jevů“ byla zhotovena za finanční podpory Ministerstva kultury ČR z dotačního programu Podpora pro památky UNESCO.

Textová část

Příloha 1 - karty sídel: Bošilec, Dynín - Lhota a Lhotecký dvůr, Frahelž, Hrachoviště, Chlum u Třeboně – Lutová, Chlum u Třeboně – Žíteč, Klec, Libín – Spolí, Lomnice nad Lužnicí, Lužnice, Majdalena, Pístina, Ponědraž, Ponědrážka, Smržov, Stříbřec, Stříbřec – Mníšek, Třeboň, Třeboň – Branná, Třeboň – Břilice, Třeboň – Nová Hlína, Třeboň – Přeseka, Záblatí.

Příloha 2 - karty sídel: Cep, Domanín, Dunajovice, Hamr, Chlum u Třeboně – Mirochov, Jílovice – Kojákovice, Libín, Lišov - Dolní Slověnice, Mazelov, Novosedly nad Nežárkou, Novosedly nad Nežárkou – Mláka, Novosedly nad Nežárkou – Kolence, Stráž nad Nežárkou, Stříbřec – Libořezy, Třeboň - Stará Hlína, Val, Veselý nad Lužnicí – Horusice, Vlkov.

Souhrnný výkres

Výkresy jednotlivých sídel

Aktuální informace

Důležité novinky z radnice

UKLIĎME TŘEBOŇ 2024

Město Třeboň, odbor životního prostředí, společně se Zdravým městem Třeboň všechny zvou na tradiční celorepublikovou jarní úklidovou akci UKLIĎME ČESKO – UKLIĎME TŘEBOŇ! Akce se koná v sobotu 6. dubna. Sraz dobrovolníků je v 9.00 na nádvoří městského úřadu.
Připraveny jsou tradičně dvě trasy – jedna lehčí, ideální pro rodiny s dětmi, a druhá náročnější. Nicméně je akce vhodná pro všechny věkové kategorie!
Pojďte s námi udělat Třeboň ještě o trochu hezčí... čistou!
Těšíme se na vás!
Více informací

JARNÍ DERATIZACE

Od 27. března bude na území města probíhat jarní deratizace, která potrvá po dobu 14 dnů. Deratizace probíhá 2x ročně, vždy na jaře a na podzim. V tomto období platí zvýšené riziko pro volně pobíhající psy. Návnady začínají působit až po pěti dnech po konzumaci. Potkani poté mohou být zmatení a pobíhat i na veřejných prostranstvích.

Deratizaci provádí jihočeská firma ASANA, spol. s.r.o. ve spolupráci s Městskou vodohospodářskou, s. r. o. (firma pomáhá umístit nástrahy do kanalizace).

Více informací