Vyvěšeno: 28. 11. 2019

Výběrové řízení - právník (právnička) města

Město Třeboň vyhlašuje výběrové řízení na volné místo právníka/právničky města. Jedná se o místo na dobu určitou (zástup za rodičovskou dovolenou cca do 4/2021). Zájemci mohou zaslat přihlášky do 03.01.2020 do 12:00 hodin. Podrobné informace zde.
Vyvěšeno: 27. 11. 2019

Uzavření lávky přes Starou řeku

Dřevěná lávka přes řeku Lužnici - Starou řeku na žluté turistické trase z Třeboně na Novořeckou hráz byla z důvodu havarijního stavu lávky uzavřena. Opravu lávky budou zajišťovat Lesy ČR, s.p., které lávku vlastní. Doba, po kterou bude lávka uzavřena, nelze v současné době odhadnout. Za nižších stavů vody v Lužnici je možné použít brod vedle lávky.

Vyvěšeno: 26. 11. 2019

Rozšíření místní autobusové dopravy

Po změně systému autobusové dopravy, která nastala v září 2019, byly zaznamenány požadavky na zřízení dalšího spoje sloužícího k přepravě osob k lékařům v ranních hodinách, tedy po příjezdu do Třeboně z jiných obcí. Byl přidán nový spoj, který vyjíždí v 7.50 z autobusového nádraží. Navrhované úpravy jízdního řádu budou platné od 2. 12. 2019.

V případě, že budou zaznamenány další racionální podněty, bude na ně reagováno podobným způsobem.

Jizdní řád platný od 2. 12. 2019

Vyvěšeno: 25. 11. 2019

Tradiční Anifilm bude příští rok v Liberci

Tradiční festival Anifilm, mezinárodní festival animovaných filmů, hostila lázeňská Třeboň 10 let od roku 2010, kdy odešel Anifest do Teplic. Tehdy požádal starosta Váňa pana Slavíka a pana Rychetského, zda by neuspořádali v Třeboni “konkurenční“ festival Anifilm. To se podařilo a začala se psát nová historie festivalu animovaných filmů v Třeboni.

Letošní ročník Anifilmu byl asi zatím pro určitou dobu ve městě poslední. „Mrzí nás, že pořadatelé Třeboň opouštějí. Byli zde zástupci organizátorů festivalu v osobě jeho ředitele Tomáše Rychetského na posledním jednání v pondělí 18. listopadu. Nabídli jsme jim obvyklé prostory ve městě i obvyklý příspěvek. Ten byl letos oproti minulým letům ve výši 400 tis. Kč o 100 tis. Kč vyšší. Ovšem s další podporou, například že v lázních jim zajišťovali rauty, některé prostory ve městě měli bezplatné, se dá říci, že celková podpora festivalu ze strany města Třeboně byla kolem 750 tis. Kč.“ sdělila místostarostka Jana Grammetbauerová. Ale i přesto se bude příští rok festival konat jinde, konkrétně v Liberci. „Pořadatelé nám sdělili, že by potřebovali dofinancovat částku ve výši tří milionů korun. To si ovšem jako město nemůžeme dovolit. Také nás pan Rychetský informoval, že ani Jihočeský kraj neslíbil festivalu navýšení podpory. Nabídli jsme jim opět kolem deseti krásných prostor, například Divadlo J. K. Tyla, kino, centrum Roháč, oproti letošku také zrekonstruovanou budovu základní umělecké školy, sál v Lázních Aurora, II. Patro domu č. p. 1, sál v restauraci Beseda nebo prostory v Domě Štěpánka Netolického.“ uvedla místostarostka Grammetbauerová. O využití částky 400 tis. Kč pro festival bude rozhodovat městské zastupitelstvo. „ O tom, zda budeme ve městě hostit jinou podobnou akci, je v tuto chvíli předčasné hovořit,“ dodala místostarostka.

Vyvěšeno: 25. 11. 2019

Město Třeboň podpoří Hospicovou péči sv. Kleofáše

Rada města Třeboně projednala žádost hospice o dotaci, která by dofinancovala celoroční provoz a to v položkách mzdových nákladů a navazujících služeb. Domácí hospicová péče pomáhá nemocným  pacientům a jejich rodinám poskytováním zdravotní péče, sociálních služeb, poradenstvím a rovněž půjčují zdravotní a kompenzační pomůcky. Jedná se o významnou a potřebnou sociální službu, která je poskytována formou kvalitní paliativní péče v poslední fázi života klientů. Radní jednohlasně schválili přidělení částky ve výši 100 tis. Kč.

„V průběhu roku dostal od města Hospic sv. Kleofáše na činnost příspěvek ve výši 250 tis. Kč. S růstem objemu služeb se ukázalo, že je to částka nedostatečná. Rada proto částku 100 tis. Kč navrhla a schválila, ale jelikož jde o částku přesahující naše kompetence, musí být schválena i zastupitelstvem na jeho prosincovém jednání,“ uvedla místostarostka Jana Grammetbauerová.