Vyvěšeno: 16. 08. 2019

Změny v autobusové dopravě v Třeboni

Od 1. září 2019 dochází ke změnám systému autobusové dopravy v Třeboni. Významnou změnou v systému autobusové dopravy v Třeboni je mimo jiné to, že jízdné již nebude hrazeno městem a stávající karty pro úhradu jízdného tedy pozbývají platnosti.

Plné jízdné pro linku č. 347001 činí 10 Kč a zlevněné jízdné pak činí 5 Kč za jednu jízdu bez ohledu na vzdálenost. Za zlevněné jízdné se budou přepravovat děti a studenti od 6 do 18 let, děti do 6 let a zdravotně postižení občané (držitelé průkazu ZTP a ZTP/P) se budou přepravovat zdarma.

U ostatních linek, které jsou využívány občany města, především pro přepravu z místních částí, budou cestující hradit jízdné dle ceníků jednotlivých dopravců.  Dle cenového věstníku ministerstva financí bude dopravcem zohledňována sleva 75% z jízdného u cestujících od 6 do 18 let, žáků a studentů od 18 do 26 let, a cestujících starších 65 let, dále u držitelů průkazů ZTP a ZTP/P a u dětí do 6 let, v doprovodu osoby starší 10 let.

V případě linky Třeboň – Branná a opačně je pro cestující jedinou změnou úhrada jízdného cestujícími, ostatní zůstává beze změny.

Více informací na: Autobusem po Třeboni.
Vyvěšeno: 19. 08. 2019

Pozvánka na 8. jednání Zastupitelstva města Třeboně dne 26.08.2019

Přiložený soubor: pozvanka.pdf

Vyvěšeno: 13. 08. 2019

Letecké cvičení nad Třeboňskem

Na základě informace od Velitelství vzdušných sil sdělujeme všem obyvatelům Třeboně a okolí, že ve dnech 29.08. do 20.09.2019 se uskuteční na několika místech v ČR mezinárodní vojenské cvičení Ample STRIKE 2019.

S touto akcí budou spojeny pohyby pozemní a hlavně letecké techniky i v oblasti Třeboňska. Díky přeletům je nutno počítat s vyšší hlučností. Nejintenzivnější frekvence letů bude v období od 02.09. do 13.09.,  a to v časech mezi 9:00 - 23:00. Dle vyjádření velitele generálmajora Ing. Petra Hromka se lety v nočních hodinách omezí na minimum a řídící štáb celého cvičení připravuje veškeré kroky tak, aby případný negativní dopad na obyvatelstvo byl co nejmenší.

Bližší informace o cvičení naleznete na www.lznamest.army.cz

Vyvěšeno: 08. 08. 2019

Ulice Potoční v Břilicích bude dalším investičním počinem

Město Třeboň má ve svém investičním a rozvojovém plánu na tento rok rekonstrukci ulice Potoční v Břilicích. Pro realizaci bylo nutné rozhodnout o výběru nejvhodnějšího dodavatele veřejné zakázky. Osloveno bylo 6 firem a výzva k podání nabídek byla zveřejněna i na profilu zadavatele E-ZAK, kam se obdobné nabídky pro potencionální dodavatele zveřejňují. Město obdrželo dvě nabídky, které byly posouzeny a zkontrolovány, zda naplňují veškeré zadávací podmínky. Jako nejvhodnější a nejlevnější byla nabídka firmy Lesostavby Třeboň s cenou 5,3 mil. Kč bez DPH. „Součástí investice do ulice Potoční budou stavební úpravy dalšího úseku místní komunikace, oprava vodovodu a kanalizace s přípojkami, přeložka plynovodu, veřejné osvětlení včetně kabelového rozvodu a plochy místní komunikace,“ upřesnila plánovanou investici místostarostka Jana Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 08. 08. 2019

Jak se hospodaří v Třeboni

Každý správný hospodář má přehled o veškerých svých příjmech a výdajích. Nejinak tomu je i v případě města Třeboň, které na posledním jednání rady města projednalo přehled plnění a čerpání rozpočtu za první pololetí tohoto roku. Příjmy za uplynulé období dosáhly výše 186 mil. Kč, což představuje 52 % schváleného rozpočtu. Oproti tomu bylo z rozpočtu města vyčerpáno za stejný časový úsek 116,6 mil. Kč, což je částka odpovídající 30 % celkových výdajů, se kterými počítá schválený rozpočet města. „Může se zdát, že jsme zatím do ničeho významného neinvestovali, ale to je tím, že největší investiční projekty nás teprve v tomto roce čekají. Jako příklad bych uvedla plánovanou rekonstrukci Bertiných lázní, která započne již v září tohoto roku. Nemalé peníze půjdou do projektu kanalizace v Branné, do rekonstrukce ulice Potoční, parku Lipovka a plochy před nákupním centrem na Hliníku,“ doplnila komentář k čerpání rozpočtu místostarostka města Jana Grammetbauerová.