Výsledek hledání

Zavřít

Facebook

Aktuality města

15. 04. 2020

Pozdrav z partnerského okresu Freyung-Grafenau

Vzhledem k současné situaci s pandemií koronaviru v celé Evropě bohužel není možné realizovat společné přeshraniční aktivity s našimi partnerskými městy. I přesto ale zůstáváme v kontaktu a doufáme, že již brzy budeme moci v naší dobré spolupráci pokračovat. Níže naleznete zdravici, kterou vedení města i všem občanům Třeboně poslal okresní rada našeho partnerského bavorského okresu Freyung-Grafenau, pan Sebastian Gruber.

 

Vážení občané města Třeboně, milí sousedé v našem partnerském městě!

My všichni na obou stranách hranice se nacházíme v neobvyklé situaci, která si vyžaduje důrazná opatření. Většina zařízení je zavřená, akce zrušené, společenský, kulturní a sociální život takřka utichl. Zda  a kdy se zákaz vycházení uvolní nebo zda se další omezení ještě objeví, se teprve ukáže. Většina našich obyvatel má ale pro to plné pochopení. Absolutní většina lidí v našich obou zemích dodržuje omezení vycházení, která naše vlády vyhlásily, aby zamezily dalšímu šíření Covidu-19. Není to pro nás lehké, ale jediná možná cesta k úspěchu.

Nesčetně lidí na Třeboňsku a v okrese Freyung-Grafenau se stará s ohromným nasazením o to, aby život v našich obcích i přes všechna tato omezení šel dále. Počínaje lékaři a zdravotním personálem, přes lékárny, záchranné služby a bezpečnostní orgány, zaměstnance obchodů a ty, kdo zabezpečují zásobování a konče uklízečkami v klinikách a pečovatelských domech, které jsou zodpovědné za hygienu. Těmto všem náleží velký respekt a poděkování!

Dočasné uzavření hranic má pro náš region veliké následky. Toto opatření postihlo 50.000 lidí v pohraničí mezi Čechami, Bavorskem a Rakouskem. Musí se vycházet z toho, že na hospodářství v pohraničí a postižené rodiny čekají těžké časy.  Východní Bavorsko patří spolu s Jihočeským krajem z evropského hlediska k hospodářsky nejsilněším venkovským oblastem, toto je zapotřebí za všech okolností i nadále  zabezpečit. Budeme proto dělat vše, jak nejlépe budume umět, abychom se co nejdříve mohli navrátit do normality.

Správní úřady měst, městysů a obcí stejně jako okresní úřad jsou občanům a podnikům i v době krize k dispozici. My všichni pracujeme na tom, aby náš společný domov vyšel úspěšně z této krize. Všechna opatření ukazují prokazatelně svou účinnost a proto je třeba všechna nařízení dále dodržovat. Všichni si přejeme dobře projít touto krizí. Vydržte. Dosáhneme toho jen společně.

Zůstaňte zdrávi a dávejte na sebe a Vaše blízké pozor!    

Srdečné pozdravy

Sebastian Gruber, okresní rada

«Související odkazy

Partnerství