02. 04. 2020

Město Třeboň přidělí další dotace do sociálních služeb

Radní města Třeboně na svém posledním jednání schválili poskytnutí několika dotací do oblasti sociálních služeb. Městu byly doručeny další žádosti o poskytnutí individuálních dotací. Prvním žadatelem je AC Facility s.r.o., které provozuje Alzheimercentrum v Českých Budějovicích. V tomto zařízení pečují o tři obyvatele Třeboně. Jejich žádosti na základě schválení radních bylo vyhověno a získají tak 30 tis. Kč na svou činnost.

Druhým žadatelem je Nadační fond jihočeských olympioniků, který žádá o dotaci na humanitární pomoc  a podporu sportovců, kteří se účastnili olympijských her, nebo reprezentovali ČR na světových soutěžích. Jedná se o tři sportovce přímo z Třeboně. Rada města schválila poskytnout 45 tis. Kč.

Dalším žadatelem je společnost Ledax o.p.s., která žádá o dotaci na poskytování pečovatelské služby pro seniory a zdravotně postižené občany Třeboně. „Financování těchto služeb je zabezpečováno z několika zdrojů. Na poskytování pečovatelské služby přispívají uživatelé dle sazebníku a dalším zdrojem je příspěvek od města. Pro letošek jsme vyhradili v rozpočtu 300 tis. Kč přímo Ledaxu. Příspěvek je poskytnut vždy za čtvrtletí a to ve výši 50 haléřů na 1 korunu přijatých úhrad od klientů. Dvě z uvedených dotací a to pro Nadační fond jihočeských olympioniků a Ledax musí být schváleny ještě na zastupitelstvu města, které bude svoláno podle situace s ukončením nouzového stavu,“ doplnila informaci místostarostka Jana Grammetbauerová.