07. 02. 2020

Nové hřiště a sportoviště na Kopečku v Třeboni

Radní města Třeboně na svém posledním jednání schválili podání žádosti o příspěvek Nadace ČEZ Oranžové hřiště 2020. „Naše plány jsou takové, že bychom chtěli v lokalitě Kopeček ve Vodárenské ulici na pozemcích města vybudovat víceúčelové hřiště s umělým povrchem, hřiště s travnatým povrchem pro míčové hry, obnovit asfaltové hřiště na košíkovou, postavit dětské hřiště s herními prvky a vše osadit patřičným mobiliářem. Předpokládané náklady jsou ve výši 3 mil. Kč.“ osvětlil plány starosta města Jan Váňa.

„V současné době se na tomto místě nacházejí dva zanedbané antukové kurty, které jsou ohrazené plotem a neudržovaná asfaltová plocha pro basketbal a volejbal, vše je ve špatném stavu a zcela nefunkční. Z jednoho kurtu bychom udělali hřiště s umělým povrchem pro hraní míčových her ve smyslu tenisu, volejbalu, basketbalu, nohejbalu, badmintonu, florbalu či házené. Z druhého kurtu vznikne hřiště s travnatým porostem pro malý fotbal. Stávající asfalt opravíme a instalujeme nové koše. Přibyde šplhací sestava se skluzavkou a houpačka. V plánu je i instalace laviček a odpadkových košů spolu se stojany na kola tak, aby zde vzniklo krásné centrum pro aktivní odpočinek a útočiště pro rodiče s dětmi,“ doplnila plány města místostarostka Jana Grammetbauerová.