14. 01. 2020

Žádosti o poskytnutí dotace na prevenci kriminality a pro kulturu

Leden je měsíc, kdy se na většině úřadů podávají žádosti o dotace z různých programů. Výjimkou není ani Třeboň, která žádá mimo jiné o podporu v rámci prevence kriminality a na kulturu.

Radní města schválili podání několika žádostí na Jihočeský kraj. První žádost je zaměřena na prevenci kriminality specificky zaměřené na seniory a kapesní krádeže. „Prostředky využijeme na nákup nových 5ti kusů seniorských náramků, které výborně slouží i pro tyto účely, ale samozřejmě jsou seniory využívány pro okamžité přivolání pomoci i v případě zdravotních komplikací.“ Vysvětlila místostarostka Jana Grammetbauerová.

„Další tři žádosti jsou z oblasti kultury. V rámci těchto prostředků bychom zafinancovali Historické slavnosti Jakuba Krčína v červenci tohoto roku, dále akci Třeboň poetická přesněji postupovou přehlídku poezie v březnu tohoto roku a jako třetí bychom rádi vytvořili softwarovou aplikaci pro expozici o Zlaté stoce. Uvidíme, jak budeme v rámci krajských dotací úspěšní,“ dodala místostarostka Jana Grammetbauerová.