25. 11. 2019

Město Třeboň podpoří Hospicovou péči sv. Kleofáše

Rada města Třeboně projednala žádost hospice o dotaci, která by dofinancovala celoroční provoz a to v položkách mzdových nákladů a navazujících služeb. Domácí hospicová péče pomáhá nemocným  pacientům a jejich rodinám poskytováním zdravotní péče, sociálních služeb, poradenstvím a rovněž půjčují zdravotní a kompenzační pomůcky. Jedná se o významnou a potřebnou sociální službu, která je poskytována formou kvalitní paliativní péče v poslední fázi života klientů. Radní jednohlasně schválili přidělení částky ve výši 100 tis. Kč.

„V průběhu roku dostal od města Hospic sv. Kleofáše na činnost příspěvek ve výši 250 tis. Kč. S růstem objemu služeb se ukázalo, že je to částka nedostatečná. Rada proto částku 100 tis. Kč navrhla a schválila, ale jelikož jde o částku přesahující naše kompetence, musí být schválena i zastupitelstvem na jeho prosincovém jednání,“ uvedla místostarostka Jana Grammetbauerová.