11. 10. 2019

Dotace města Třeboně na Zimní abonentní koncerty Spolku Třeboňská Nocturna

Radní města Třeboně na svém posledním zasedání doporučili zastupitelstvu města schválit udělení dotace z oblasti kultury a cestovního ruchu žadateli, kterým je Spolek Třeboňská Nocturna. Příspěvek ve výši 100 tis. Kč poputuje na pořádání Zimních abonentních koncertů ABOKO. Tento tradiční a úspěšný cyklus koncertů vážné hudby se bude konat od října tohoto roku v divadle J. K. Tyla. Jedná se o šest koncertů s předpokládaným rozpočtem 509 tis. Kč.

„Jsem ráda, že dotace půjde na tuto akci. Jedná se o tradiční největší hudební cyklus v jižních Čechách, na kterém vystupují špičkoví umělci. Pravidelně se v podzimním a zimním období zaplňují místa Divadla J. K. Tyla posluchači, kteří si v domácím prostředí Třeboně mohou vychutnat hudbu nejvyšší úrovně. Obzvláště oceňuji fakt, že občanům Třeboně je tradičně nabízena výrazná sleva na vstupném,“ doplnila informaci místostarostka Jana Grammetbauerová.