27. 09. 2019

Plynová kotelna se opraví levněji

Rozhodnutím Rady města Třeboně se uzavře dodatek ke smlouvě o dílo na zakázku, která obsahuje stavební úpravy plynové kotelny SOŠ a SOU Třeboň. Tento dodatek řeší snížení smluvní ceny o 68 tis. Kč. Levnější cena je díky odpočtu nákladů za neprovedené práce a dodávky. Jmenovitě se jedná o tři rezervní oběhová čerpadla, která nebudou využita a pokud nastane potřeba, budou vyměněna jednotlivě. Zároveň bylo rozhodnuto, že se nepořídí ruční hasicí přístroj, jelikož ten stávající je vyhovující. Stejně tak se odstoupilo od provedení měření účinnosti spalování, protože bude provedeno dle zákona až po dvouletém provozu.

„Po dlouhé době jsem se setkal s pojmem méněpráce a díky němu bylo možné snížit smluvní cenu této zakázky. Na začarovaný pojem vícepráce obzvlášť ve stavebnictví jsme si zvykli. Optimalizace výdajů je vždy vítaná, takže jsem rád, že díky střízlivému posouzení se ukázalo, že není akutní realizovat při opravě kotelny vše původně plánované,“ doplnil vyjádření starosta města Jan Váňa.