18. 09. 2019

Další senior našel své zázemí v Domě s pečovatelskou službou

Město Třeboň má svá pravidla pro přidělování bytů v domech s pečovatelskou službou ve vlastnictví města. V rámci zveřejněného záměru pronájmu byl do nabídky vložen byt č. 23 v ulici Chelčického, tzv. DPS2. V období od poloviny srpna do konce měsíce se mohli žadatelé hlásit. Bytová komise v rámci svého jednání obodovala dle stanovených kritérií a vyhodnotila celkem 9 žádostí a předložila radě města k projednání svůj návrh. Rada na základě předložených informací schválila přidělení bytu žadateli s nejvyšším hodnocením. Radní prodiskutovali složitou bytovou situaci. „Poptávka je velká a nemůžeme vyhovět každému. Máme rozsáhlý seznam hodnotících kritérií, ale jednotliví senioři pro nás nejsou jen čísla. Každý případ je posuzován individuálně a bereme zřetel na vyjádření a doporučení nejen bytové komise ale i Odboru školství a sociálních věcí. Přednost dostane vždy ten, který nejvíce naplňuje stanovená kritéria,“ doplnila rozhodnutí rady města místostarostka Jana Grammetbauerová.