08. 08. 2019

Areál vodárny Na Kopečku

Město Třeboň obdrželo výpověď smlouvy o nájmu, která se týkala nemovitostí nacházejících se v areálu vodárny Na Kopečku. Tato smlouva opravňovala společnost ČEVAK a.s. využívat tyto prostory, které městu předá zpět ke konci roku 2019. Rada města projednala tuto záležitost.

Město Třeboň je vlastníkem společnosti Městská Vodohospodářská s.r.o., která od svého založení v roce 2011 provozuje městskou čistírnu odpadních vod a od roku 2017 rovněž zajišťuje provozování vodovodů a kanalizací na území města Třeboně, Branné, Břilic, Holiček, Nové a Staré Hlíny a Přeseky. „Městská Vodohospodářská nemá své řádné zázemí, a proto bychom byli rádi, aby tento areál vodárny převzala a spravovala,“ prozradila budoucí záměr města místostarostka Jana Grammetbauerová.