25. 06. 2019

Město Třeboň přivítalo návštěvu z Brazílie

V pondělí 24.6. navštívili třeboňskou radnici honorární konzul ČR v brazilském státě Minas Gerais Luiz Guadalupe spolu s vedoucím politického oddělení Velvyslanectví Brazílie v Praze panem Paulem Camargo Carneirem. Přivítalo je vedení města Třeboně v čele se starostou PaedDr. Janem Váňou, který z rukou honorárního konzula převzal dopis od starosty Diamantiny Juscelina Brasiliana Roque a také protokol o spolupráci mezi městy Třeboň a Diamantina. V obou dokumentech je popsán vřelý vztah k Třeboni a je zde zmíněna dohoda o spolupráci z roku 2013, které starosta připisuje velkou důležitost.

Třeboň a Diamantinu spojuje kromě původu bývalého brazilského prezidenta Juscelina Kubitscheka také podobný charakter měst, obě městečka jsou atraktivními středisky cestovního ruchu s potenciálem pro další rozvoj. Také z tohoto důvodu si zástupci obou měst od spolupráce slibují vzájemnou podporu v oblasti cestovního ruchu, kultury, vědy či školství (konference, výstavy, výměnné pobyty pro studenty, atd.).