29. 05. 2019

Sport v Třeboni má svou velkou podporu ze strany města

Rada města Třeboně schválila na svém úterním jednání finanční podporu zaměřenou na tělovýchovu a sport. Celková částka, z které se zafinancuje celoroční činnost jednotlivých sportovních oddílů a spolků, které si podaly žádost, je ve výši 1,7 mil. Kč. „Z této sumy se podpoří například činnost oddílů TJ Jiskra, judistů, boxerů či taekwon-distů.“ uvedla místostarostka Jana Grammetbauerová.   Další částka ve výši 335 tis. Kč byla schválena na jednorázové sportovní akce. „Zaměřili jsme se na podporu sportu dětí. Třeboň je zařazená do projektu Zdravé město a jsme si vědomi, že sportovní aktivity jsou nedílnou součástí zdravého životního stylu. Naše činnost na radnici se proto zaměří i do rozvoje možnosti sportování ve městě a aktivního trávení volného času.“ dodala místostarostka Grammetbauerová.