30. 07. 2020

Charitativní sbírka v rámci projektu Jihočeský festival zdraví

Třeboňští radní schválili pořádání veřejné sbírky v rámci Jihočeského festivalu zdraví 2020 na podporu dvojčátek Mikuláše a Tadeáše, kteří mají od svého narození řadu kombinovaných postižení.

Letos se uskuteční již devátý ročník tohoto úspěšného festivalu, který se pořádá pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje. Jako jedna z aktivit každého ročníku je vždy pořádána charitativní sbírka na podporu vybrané osoby či subjektu. V minulých ročnících se tak pomohlo Adámkovi Kvěchovi, který má Downův syndrom, Domovu seniorů v Třeboni, Výcvikovému canisterapeutickému sdružení Hafík, Hospicové péči sv. Kleofáše či rodinám Šauerových, Neumannových a Sokolíků.

Charitativní sbírka se zrealizuje formou pokladniček, což se dle zákona musí městem nahlásit krajskému úřadu. Tím získáme povolení pro pořádání sbírky. „Zájemci budou moct přispět do pokladničky, která bude umístěna v Turistickém a informačním centru v Třeboni na Masarykově náměstí. Doba trvání sbírky byla

stanovena na období od 07.09. do 19.09.2019. Poslední den sbírky, tedy 19.09.2019, bude pokladnička přímo na stánku festivalu, kde při přispění do pokladničky minimální částkou 50 Kč získá darující vybraný výrobek z chráněných a sociálně terapeutických dílen. „Pro účely sbírky nakoupíme od dílen z Třeboně a okolí dárkové předměty z rozpočtu města. Tyto dárečky budou sloužit jako motivace a zároveň poděkování za přispění. S dvojčátky Mikulášem a Tadeášem se život nemazlil a od začátku se musí oni a hlavně jejich rodiče poprat s řadou komplikací. Doufám, že vybereme dostatečně vysokou částku pro to, abychom jim ten boj alespoň nepatrně zjednodušili“ doplnila místostarostka Jana Grammetbauerová.