02. 07. 2020

Další vlna podpory sociálních služeb v Třeboni

Zastupitelé města Třeboně schválili poskytnutí několika dotací zaměřených na podporu sociálních služeb v Třeboni. Na základě podaných žádostí byly předloženy materiály na radu města a následně do zastupitelstva. Podpory se tak dočká několik subjektů.

Jedním z podpořených je Oblastní charita Třeboň, která získá 85 tis. Kč. Z této částky půjde 40 tis. Kč na činnost Občanské poradny a 45 tis. pro Sociálně terapeutickou dílnu Motýl. Občanská poradna poskytuje pomoc při zvládání a řešení obtížných životních situací například dluhové poradenství a to diskrétně a bezplatně. Dle odhadů služby poradny využívá 130 občanů z Třeboně.  Sociálně terapeutická dílna Motýl se zaměřuje na vytváření  a zdokonalování pracovních návyků prostřednictvím pracovní terapie u osob se zdravotním postižením. Za uplynulý rok využilo dílnu 27 osob z toho 5 obyvatel Třeboně.

250 tis. Kč získá díky schválené dotaci Hospicová péče sv. Kleofáše. Z této částky bude 200 tis. Kč použito na zajištění provozních činností mobilního hospice, který poskytuje péči o umírající v domácím prostředí. 50 tis. Kč je určeno na zajištění odlehčovacích služeb.