16. 06. 2020

Rekonstrukce veřejného prostranství na Palackého náměstí

V pondělí 15.06. se uskutečnilo slavnostní otevření nově zrekonstruovaného prostranství před nákupním centrem Hliník. Členové vedení města přestřižením pásky pomyslně otevřeli tento prostor.
Práce prováděné na revitalizaci se zrealizovaly během třech měsíců. Úprav bylo mnoho. Položily se nové povrchy a vznikly dvě části prostoru. V jedné bude možno relaxovat a druhou část tvoří komunikace zkracující pohyb. Zpevněné plochy jsou materiálově, barevně a velikostně odlišeny. Relaxační část jsme vybavili novým mobiliářem a pomyslnou třešničkou na dortu je vodní prvek, který dotvoří relaxační zónu a poskytne osvěžení pro období horka. Technologie vodního prvku umožní výtrysky napěněného proudu vody, mlžícího systému a efekty tryskání budou měněny v závislosti na nastavení řídícího softwaru. Zkrášlení se neobejde bez zeleně. Nově vznikly dva větší smíšené ostrůvky, v každém z nich jsou vysázeny dva stejné druhy listnatých stromů (dřezovce a platany) s možností regulování jejich koruny, keře, letničky, trvalky a trávy. Kolem solitérního stromu (ginkgo biloby) v blízkosti stávajících hodin je vytvořen kruhový trvalkový záhon a kruhová lavička. Na stávající stojan s hodinami je osazeno vyrobené zařízení s USB koncovkami sloužící pro nouzové dobíjení mobilních telefonů.