01. 06. 2020

Řešení bezpečnosti dopravy v Třeboni

Město Třeboň se průběžně věnuje zvyšování bezpečnosti dopravy ve městě i jeho místních částech. Na realizaci těchto projektů často přispívají dotace.
V roce 2017 se realizoval projekt „Bezpečnost a ochrana dětí a mládeže v místní části Třeboň – Břilice“, jehož předmětem bylo osvětlení přechodu pro chodce v Břilicích - na konci cyklostezky mezi Třeboní a Břilicemi. Na realizaci tzv. „Oranžového přechodu“ přispěla Nadace ČEZ.
O rok později byl na Holičkách realizován projekt „Město Třeboň – Zvýšení bezpečnosti dopravy u kaple sv. Petra a Pavla“. Jednalo se o posun přechodu pro chodce přes hlavní komunikaci I/24 (směr Majdalena) a jeho provedení tak, aby byl bezpečnější a splňoval v současné době platné normy. Dále byly posunuty autobusové zastávky pro linkovou dopravu a byla upravena křižovatka s místní komunikací v ul. U sv. Petra a Pavla. U přechodu pro chodce byly zřízeny signální a varovné pásy a veřejné osvětlení. Projekt byl podpořen dotací z Integrovaného regionálního operačního programu z výzvy vyhlášené MAS Třeboňsko, o.p.s.
V květnu tohoto roku schválila rada města předložení žádosti o dotaci opět z Integrovaného regionálního operačního programu (výzva vyhlášená MAS Třeboňsko o.p.s.), a to na vybudování nových chodníků v místní části Přeseka podél silnice III/15511 (příjezd do Přeseky od Rožmberka). V rámci projektu budou také zřízena dvě místa pro přecházení. Pokud bude akce podpořena dotací, což se dozvíme přibližně na podzim, bude projekt realizován v příštím roce. Cílem projektu je v první řadě zvýšení bezpečnosti pěších, cyklistů i motoristů a zlepšení dostupnosti objektů občanské vybavenosti.

Jaroslava Žemličková