Vyvěšeno: 21. 05. 2020

Výběrové řízení - koordinátor(ka) Centra Třeboňského rybníkářského dědictví

Město Třeboň vyhlašuje výběrové řízení na pozici koordinátora/koordinátorky Centra Třeboňského rybníkářského dědictví. Pokud se chcete podílet na organizaci kulturních akcí v našem městě, máte všeobecný kulturní přehled, velmi dobré komunikační, tvůrčí a organizační schopnosti a zajímáte se o aktuální kulturní dění, těšíme se na Vaši přihlášku do výběrového řízení. Podrobné informace zde.
Vyvěšeno: 19. 05. 2020

Výběrové řízení - referent(ka) sociálních věcí - sociální péče

Město Třeboň vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta/referentky sociálních věcí - sociální péče. Jedná se o pracovní poměr na dobu neurčitou, nástup možný ihned. Podrobné informace zde.
Vyvěšeno: 21. 05. 2020

Obnovení městské autobusové dopravy

Vzhledem k rozvolňování vládních opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií a k částečnému otevření základních škol, dojde od 25. května 2020 k obnovení provozu městské autobusové dopravy v Třeboni. Linka bude jezdit opět v plném rozsahu dle jízdního řádu platného před dočasným zrušením dne 24. března 2020.
Vyvěšeno: 15. 05. 2020

Otevření mateřských školek v Třeboni

Rada města Třeboně jako zřizovatel mateřských škol rozhodla o opětovném otevření k datu 25. 05. 2020. K uzavření došlo s ohledem na nouzový stav a na opatření přijatá ve spojitosti s pandemií koronaviru. Problematika otevření byla diskutována s ředitelkami obou mateřských škol, které oslovily i rodiče. „Rozhodování nebylo vůbec jednoduché. Chyběla nám informace, zda bude nárok na ošetřovné moci uplatnit i rodič, který se rozhodne dítě neposlat do školky. Jistotu mají pouze rodiče dětí na prvním stupni základních škol.

Dožadovali jsme se odpovědi na vládě, Ministerstvu sociálních věcí a dalších institucích veřejné správy. Problém jsme diskutovali i s jinými městy v jižních Čechách v rámci několika videokonferencí s hejtmankou kraje. Nakonec bylo rozhodnutí stejně jen na nás. Datum otevření školek ve shodný den, kdy se otevřou základní školy pro první stupeň, nám přišlo jako nejvhodnější.“ dodala k informaci místostarostka Jana Grammetbauerová.

Až po jednání rady města a to přesně 13. 05. schválila vláda nárok na ošetřovné i pro rodiče, kteří ze stanovených důvodů nepošlou děti do mateřské školy.

Vyvěšeno: 15. 05. 2020

Veřejné WC v Komenského sadech bude mít mincovní automat

Radní města Třeboně schválili pořízení mincovního automatu pro veřejné WC v Komenského sadech. Hlavním důvodem je eliminace opakujícího se vandalismu. V rámci pořízení bude zajištěna i nouzová signalizace pro WC invalidů, aby se předešlo situaci, kdy hendikepovaný uživatel bude uvězněn v prostorách toalet.