BLESKOVKY

Přiložený soubor: pozvanka-01.04..pdf

Vyvěšeno: 20. 03. 2019

Oprava mostu před obcí Stříbřec

V měsíci březnu bude zahájena na silnici III. třídy č. 1536 mezi obcemi Stará Hlína a Stříbřec oprava mostu ev. č 1536-1. Vlastníkem uvedeného mostu je Jihočeský kraj. Most prochází CHKO Třeboňsko a je památkově chráněný. Most byl realizován v roce 1925. Hlavním důvodem opravy je špatný technický stav mostu, zejména nosné konstrukce. Šířkové ani prostorové parametry na mostě rekonstrukce  nezmění. Stavba bude obsahovat opravu části silnice III/1536, opravu nosné konstrukce mostu, uložení na pilířích, včetně provedení opravy krytu stávajícího mostu. Součásti stavby bude po dobu realizace provizorní lávka, která zabezpečí převedení pěších a cyklistů po dobu prováděné opravy mostu. Objízdná trasa pro veškerá motorová vozidla z místní části Stará Hlína bude vedena po silnici I. třídy přes Mláku, Stráž nad Nežárkou a Pístinu do obce Stříbřec a opačně.  Po této trase bude vedena i náhradní autobusová doprava. Předpokládaný termín realizace  je od 20. března do 30. listopadu 2019.

Naděžda Táborská, odbor dopravy

Vyvěšeno: 26. 02. 2019

Program poskytování dotací na podporu volnočasových aktivit v roce 2019

Zastupitelstvo města schválilo Program poskytování dotací na podporu volnočasových aktivit v roce 2019.

Program ke stažení zde.

Bližší informace podá odbor finanční a majetkový.

Vyvěšeno: 25. 02. 2019

Přehled kulturních a společenských akcí na měsíc březen

Přiložený soubor: kulturka03.pdf

Vyvěšeno: 08. 01. 2019

Poplatky za svoz komunálního odpadu od roku 2019

Změna vyhlášky o poplatku za svoz odpadů

Od poplatku jsou nově osvobozeny fyzické osoby, které mají na území města trvalý pobyt. Od roku 2019 budou platit poplatek za komunální odpad (místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů) pouze všechny fyzické osoby, které mají na území města Třeboně (vč. místních částí) ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba, a to ve výši 500 Kč. Má-li k uvedené stavbě vlastnické právo více osob, jsou povinny platit poplatek společně a nerozdílně. Pro vlastníka takové nemovitosti plyne z vyhlášky povinnost ohlásit správci poplatku zejména jméno a příjmení, místo pobytu, popřípadě další adresy pro doručování, evidenční nebo popisné číslo stavby, není-li tato stavba označena evidenčním nebo popisným číslem, tak číslo parcelní pozemku, na kterém je tato stavba umístěna. V případě bytu ohlásí vlastník zejména orientační nebo popisné číslo stavby, ve které se byt nachází, a číslo bytu, popřípadě popis umístění v budově, pokud nejsou byty očíslovány.

Místní poplatek za svoz odpadů upravuje obecně závazná vyhláška č. 5/2018.

Bližší informace na pokladně městského úřadu nebo zde.