Vyvěšeno: 11. 09. 2019

Uzavření kanceláře registru vozidel

Ve čtvrtek 10.10.2019 bude z důvodu školení uzavřena kancelář registru vozidel.
Vyvěšeno: 18. 09. 2019

Město Třeboň pronajme nebytové prostory soukromé základní škole

Radní města Třeboně schválili záměr žadatele a následně pronájem nebytových prostor. „Obdrželi jsme žádost společnosti Ta škola, s. r. o., která nám představila svůj záměr otevřít v Třeboni soukromou základní školu, která uplatňuje alternativní formu výuky,“ osvětlila podnikatelský záměr žadatele místostarostka Jana Grammtebauerová. Škola by měla být v budově v ulici Hradební čp. 24/I. Radní schválili uzavření smlouvy o smlouvě budoucí na pronájem těchto prostor. Společnost Ta škola nyní žádá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy o souhlas se založením základní školy, ke kterému potřebuje souhlas města. Proto se uzavřela smlouva o smlouvě budoucí. V případě, že ministerstvo souhlas udělí, pak bude automaticky uzavřena smlouva o nájmu nebytových prostor.

Bezbariérový chodník na Hliníku

Město Třeboň obdrželo od Společenství vlastníků jednotek domu čp. 820 a 821 Hliník žádost o souhlas s úpravou přístupového chodníku u bytového domu čp. 820. Na tomto chodníku chce společenství provést úpravu na bezbariérový přístup k domu. Náklady na projekt budou hrazeny v rámci žádosti o dotaci z programu „Bytové domy bez bariér – instalace výtahu“ samotným společenstvím vlastníků, chodník je na pozemku města a proto je nutný jeho souhlas. Stávající přístupový chodník k domu nesplňuje všechny požadavky programu, proto je nutné dle projektové dokumentace pozemek upravit. Náklady bude hradit společenství vlastníků samo.  „Radní si uvědomují nutnost rozvoje města, kam zhodnocení majetku ve formě bezbariérových úprav spadá. Proto byla diskuze nad tímto materiálem jednoduchá a plně jsme jej podpořili a odsouhlasili. Oceňujeme iniciativu občanů a děkujeme za ní,“ doplnil informaci k tomuto bodu jednání starosta Jan Váňa.

Vyvěšeno: 18. 09. 2019

Další senior našel své zázemí v Domě s pečovatelskou službou

Město Třeboň má svá pravidla pro přidělování bytů v domech s pečovatelskou službou ve vlastnictví města. V rámci zveřejněného záměru pronájmu byl do nabídky vložen byt č. 23 v ulici Chelčického, tzv. DPS2. V období od poloviny srpna do konce měsíce se mohli žadatelé hlásit. Bytová komise v rámci svého jednání obodovala dle stanovených kritérií a vyhodnotila celkem 9 žádostí a předložila radě města k projednání svůj návrh. Rada na základě předložených informací schválila přidělení bytu žadateli s nejvyšším hodnocením. Radní prodiskutovali složitou bytovou situaci. „Poptávka je velká a nemůžeme vyhovět každému. Máme rozsáhlý seznam hodnotících kritérií, ale jednotliví senioři pro nás nejsou jen čísla. Každý případ je posuzován individuálně a bereme zřetel na vyjádření a doporučení nejen bytové komise ale i Odboru školství a sociálních věcí. Přednost dostane vždy ten, který nejvíce naplňuje stanovená kritéria,“ doplnila rozhodnutí rady města místostarostka Jana Grammetbauerová.

Vyvěšeno: 11. 09. 2019

Den zdraví se ZPMV ČR

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR srdečně zve na Dny zdraví s dvětstějedenáctkou. Akce se uskuteční 18. září od 13.00 do 16.00 hodin na nádvoří Městského úřadu v Třeboni.

Návštěvníci budou mít možnost nechat si změřit krevní tlak, BMI i cholesterol. Možné jsou také individální konzultace. Dostupné budou také služby mobilního pracoviště.

Mobilní pracovniště ZPMV ČR bude v Třeboni, v budově Městského úřadu, opět 16. října a 20. listopadu.